Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 35 (543) Data wydania: 28.08.02

Noworodki

Witam wszystkich! Mam na imię Kacper, jestem synkiem Danuty i Bogusława Kietlińskich, ich pierwszym dzieckiem. Urodziny będę obchodził 14 sierpnia. Na świat przyszedłem o godzinie 21.20. Ważyłem wtedy 2600 g i miałem 53 cm. Na moje przyjście na świat nie mogli się już doczekać dziadkowie i babcie. Wszyscy bardzo mnie kochają i troszczą się o mnie. Mieszkam w Raciborzu.

19 sierpnia był dla moich rodziców Iwony i Jacka Wiktorów dniem szczególnym, bowiem wtedy na świat przyszło ich drugie dziecko, czyli ja – Paweł. Urodziłem się kwadrans przed godz. 11. Ważyłem wtedy 3 kg i mierzyłem 56 cm. Na razie spędzam czas głównie na jedzeniu i spaniu, a najbezpieczniej czuję się w objęciach mojej mamy. Tatuś też jest mną zachwycony. Zabiera mnie i mamusię do naszego domu w Kietrzu.

Już od dawna planowałem zrobić mojej mamie – Ewie Wnukowskiej jakiś ciekawy prezent. Dlatego też zdecydowałem, że przyjdę na świat 19 sierpnia. Muszę się pochwalić, że spisałem się całkiem nieźle. Urodziłem się o godz. 13.40, ważyłem 3500 g, a mierzyłem 56 cm. Mama i tata Krzysztof od razu obdarzyli mnie nieograniczoną miłością i zabrali do naszego domu w Raciborzu, gdzie czekał na mnie brat Dawid. Już zastanawiam się, jakim prezentem zaskoczyć ich kolejnym razem...

Cześć to ja - Milena! Od 19 sierpnia, a dokładnie od godz. 18.45, mogę spoglądać na świat i przyglądać się moim rodzicom – Ewie i Markowi Bilińskim. Jako noworodek miałam niewiele doświadczeń z otaczającymi mnie przedmiotami. Doskonale jednak pamiętam wagę, na której znalazłam się tuż po urodzeniu. Wiem, że ważyłam 3300 g i mierzyłam 57 cm. Teraz z zainteresowaniem, wraz z siostrą Julią oglądam Racibórz z okna mojego domu.

Sylwia i Norbert Parys nie mogli się już doczekać, kiedy na świat przyjdzie ich drugie dziecko, czyli ja – Robert. Zrobiłem im niespodziankę 19 sierpnia o godz. 11.50. Ważyłem wtedy 2600 g i mierzyłem 50 cm. Teraz z mojego łóżeczka w domu w Brzeźnicy mam okazję poznać tych, którzy czekali na mnie z niecierpliwością. To prócz rodziców i całej rodziny również 2 – letnia siostra Patrycja.

Cześć. To ja Olaf! Nie pytając nikogo, postanowiłem, że nareszcie nadszedł czas, by wydostać się na ten świat. Było to 19 sierpnia o godz. 10.19. Moja decyzja była nieodwołalna, ponieważ chciałem wreszcie ujrzeć moich rodziców – Sabinę i Krzysztofa Ziemkiewiczów. W szpitalu zważono mnie (3300 g) i zmierzono (55 cm) a potem udałem się z mamą i tatą do domu w Raciborzu.

Moja mama Jadwiga Fichna wydała mnie na świat 19 sierpnia dokładnie o godz. 18.35. Ważyłam wtedy 3950 g i mierzyłam 58 cm. Po wyjściu ze szpitala, wraz z moją kochaną mamą i tatusiem Henrykiem zamieszkałem w Krzyżanowicach.

Cześć. To ja Robert! Jestem najmłodszym mieszkańcem Modzurowa i pierwszym dzieckiem Ewy i Marka Kmoch. Mój krzyk rozległ się w raciborskim szpitalu 19 sierpnia o godz. 16.35. W chwili narodzin ważyłem 3500 g i mierzyłem 55 cm.

Cześć! Ujrzałem świat po raz pierwszy dokładnie o godz. wpół do pierwszej po południu. Na kalendarzu widniała data 18 sierpnia. Tego dnia moi rodzice Monika i Lucjan Gunerkowie nigdy nie zapomną, bowiem wtedy na świat przyszło ich pierwsze dziecko, ważące 3450 g i mierzące 56 cm. Teraz jestem już w domu w Pietrowicach Wielkich.