Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Sezon na plus

24.07.2002 00:00
 

Grupa trampkarzy młodszych Unii Racibórz zakończyła ostatni swój sezon zdobyciem mistrzostwa podokręgu i udziałem w kilku turniejach regionalnych i międzynarodowych. Większość kadry trafi teraz do gimnazjum sportowego.
 
Drużynę prowadzili z powodzeniem trenerzy Andrzej Drażyk i Marcin Gerlich. Już wcześniej, występując jako rocznik młodszy radziła sobie ona w swej grupie wiekowej. Sezon ligowy zakończyła zdobyciem mistrzostwa w raciborskiej lidze trampkarzy młodszych - szkoda tylko, iż występowało w niej zaledwie 7 zespołów. Zimą na turnieju międzynarodowym o mistrzostwo Polski w Żorach zajęła 4 miejsce (na 16 zespołów). Później w Bielsku Białej zajęła 3 pozycje, a w kolejnej imprezie (Rydułtowy) przegrała jedynie z miejscowym Naprzodem.

Kadrę zespołu stanowili w minionym sezonie Wojciech Pytlik, Damian Rerkowski, Jakub Kozdra, Marcin Menżyk, Krzysztof Plinta, Marek Langer, Jacek Selera, Przemek Palczak, Tomasz Morka, Łukasz Menżyk, Mikołaj Tapper, Michał Stroka, Krzysztof Ołtarzewski, Jan Woźnica, Łukasz Zeidler, Dariusz Obuchowski, Błażej Kalabis. Ich atutami była technika i sprawność. Bracia Menżykowie, Ołtarzewski, Tapper, Stroka i Plinta zostali zauważeni przez trenerów okręgu katowickiego i są brani pod uwagę na rozgrywki kadry Śląska. Kilku innych zawodników, choć młodszych o rok, już teraz weszło do podstawowego składu zespołu Unii. Godny podkreślenia jest udział rodziców w rozwoju chłopców. Niejednokrotnie dowozili ich na treningi i zawody z odległych miejscowości, dopingowali na meczach i turniejach - podkreślił kierownik zespołu Lech Kozdra. Pragniemy przy okazji podziękować też innym ludziom, którzy w różnej formie udzielali pomocy sekcji trampkarzy młodszych. Także prezesowi klubu, dzięki któremu mieliśmy zawsze zapewnione dobre warunki treningowe.

(sem

  • Numer: 30 (538)
  • Data wydania: 24.07.02