Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Mocne płuca Czechów

24.07.2002 00:00

Sporo kibiców przybyło w ubiegłą niedzielę na boisko bolesławskiego Ruchu, by zobaczyć w akcji dwa zespoły czeskie, mistrza klasy A z Krzyżanowic i ekipę gospodarzy. W tym roku tam bowiem rozgrywano Międzynarodowy Turniej o Puchar Gminy Krzyżanowice. Triumfował czeski styl gry.
 
Tradycją jest, iż co roku impreza ta odbywa się w innym klubie. W tym roku organizował ją Ruch Bolesław. Oprócz gospodarzy wystąpili w nim gracze LKS Krzyżanowice - z racji wygrania niedawnego Pucharu Gminy w Bieńkowicach - oraz zaproszone zespoły czeskie TJ Kozmice i Slavia Pist. Licznie przybyli kibice, korzystający ze słonecznego popołudnia i bogatego programu imprezy, na brak emocji sportowych nie mogli narzekać. Miejscowi już w pierwszym, bardzo dobrym spotkaniu wygrali ze Slavią 2:1, co rozbudziło ich apetyty na wysoką lokatę. W starciu z beniaminkiem okręgówki ze stolicy gminy zostali jednak przystopowani. LKS Krzyżanowice w międzyczasie bezbramkowo zremisował z Kozmicami 0:0 - oba teamy stworzyły ciekawe, szybkie widowisko. Później jednak niespodziewanie przegrał ze Slavią 1:2 i stracił szanse na pierwszą lokatę. Gospodarze z kolei nie dali rady Kozmicom, jeszcze przed przerwą tracąc gole po nieudanych ofsajdach - choć po przerwie starali się odrobić straty, nie starczyło sił, a rywale umiejętnie się bronili. W efekcie o pierwsze miejsce walczyły ze sobą czeskie teamy. Lepszy okazał się Pist i to jego gracze odbierali Puchar z rąk przewodniczącego Gminnej Rady LZS w Krzyżanowicach Ludwika Fichny i szefa gminnego GZOKSiT-u Grzegorza Utrackiego. Czeski styl gry okazał się więc skuteczniejszy - sąsiedzi zza południowej granicy potwierdzili, że są dobrze przygotowani kondycyjnie, potrafią grać technicznie i nie boją się ryzykować w ofensywie.

Wyniki: Ruch Bolesław - Slavia Pist 2:1, LKS Krzyżanowice - TJ Kozmice 0:0, Ruch - LKS Krzyżanowice 0:4, Slavia - Krzyżanowice 2:1, Ruch - TJ Kozmice 0:3, Slavia - Kozmice 2:1.

Tabela:
1. Slavia Pist                         6 7:4
2. LKS Krzyżanowice           4 5:2
3. TJ Kozmice                       4 4:2
4. Ruch Bolesław                 3 2:8

(sem)

  • Numer: 30 (538)
  • Data wydania: 24.07.02