Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Dwa dni z futbolem

24.07.2002 00:00

Drużyny Strzelca Rzuchów i LKS Kornowac okazały się najlepsze w tegorocznym Pucharze Gminy Kornowac. Ci pierwsi wygrali rywalizacje juniorów, ci drudzy seniorów.
 
W sobotę rywalizacje o mistrzowski laur piłkarski gminy rozpoczęli juniorzy. Już pierwszy mecz pomiędzy gospodarzami i Strzelcem, jak się później okazało, miał decydujący wpływ na klasyfikację końcową. KS Kornowac prowadził do przerwy 4:0 - i wydawało się, że upora się bez trudu z przeciwnikiem. Ale jego gracze chyba zapomnieli o maksymie, że nie mówi się hop, zanim się nie przeskoczy. W drugiej odsłonie mecz fatalnie ułożył się miejscowej młodzieżówce. Rzuchowianie ambitnie odrabiali straty i ostatecznie zremisowali 5:5. W kolejnym pojedynku gospodarze uporali się z Płomieniem Kobyla, ale skromne 1:0 mogło nie wystarczyć do ostatecznej wygranej. I tak też się stało, bo rzuchowianie wygrali ostatnie spotkanie z Płomieniem aż 9:1 - i mając lepszy bilans bramkowy zajęli zasłużenie pierwsze miejsce. Najlepszym strzelcem okazał się gracz Strzelca Sławomir Kubica.
 
W niedzielę o Puchar walczyli już seniorzy. Tutaj gospodarze okazali się niegościnni, rewanżując się za młodszych kolegów. W pierwszym meczu wygrali z Plomieniem Kobyla 2:1, potem gładko odprawili Strzelca Rzuchów 5:1. Drugie miejsce zajął ostatecznie Płomień, gromiąc w bezpośrednim starciu tę ostatnią ekipę 8:3. Zwycięska ekipa kornowacka odbierała puchar z rąk członka Zarządu Gminy Janusza Gomolca, radnego Czesława Jenderki i przewodniczącego Gminnej Rady LZS Leona Cieślika. Osobną statuetkę odebrał za tytuł króla strzelców turnieju Andrzej Sowa z Kobyli.

(sem)

  • Numer: 30 (538)
  • Data wydania: 24.07.02