Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

SLD w nowej siedzibie

24.07.2002 00:00

W poniedziałek 15 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Parlamentarno-Samorządowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Raciborzu. Nowa siedziba SLD obecnie mieści przy ul. Batorego 4/1b, a przeniesiona została do śródmieścia z ul. Drzymały.
 
W Centrum swe biura posiadają senator RP Bernard Drzęźla oraz poseł na Sejm Zbyszek Zaborowski. Obaj parlamentarzyści swój lokal udostępniają na zasadzie użyczenia Radzie Powiatowej SLD w Raciborzu. Aktualnie zrzeszamy 230 członków skupionych w 10 kołach terenowych. Nowych osób stale przybywa, wobec tego dotychczasowe pomieszczenia na Drzymały stały się za ciasne - tłumaczy Jadwiga Hyrczyk, przewodnicząca RP SLD w Raciborzu.
 
Oficjalnego otwarcia dokonał gospodarz uroczystości poseł na Sejm Zbyszek Zaborowski, który w swej trzeciej kadencji przyjmować będzie mieszkańców Raciborszczyzny w nowym biurze. Za udostępnienie lokalu komunalnego na potrzeby organizacji, podziękował on władzom samorządowym miasta.
 
W uroczystości otwarcia nowej siedziby uczestniczyli: przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Henryk Panek, wicestarosta raciborski Krzysztof Kowalewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatowej SLD w Raciborzu Jan Osuchowski, a także przewodniczący kół terenowych SLD.
 
Otwarcie Centrum Parlamentarno-Samorządowego było w ostatnim czasie kolejnym ważnym wydarzeniem w działalności raciborskiego SLD. 26 czerwca w siedzibie NOT odbyła się konferencja programowa z udziałem senatora RP Adama Graczyńskiego i posła Zbyszka Zaborowskiego. W trakcie spotkania przedstawiono i przedyskutowano założenia programowe przygotowane na zbliżające się wybory, w oparciu o strategię rozwoju miasta i powiatu raciborskiego. Przedstawiono też kandydata na prezydenta miasta, na którego SLD w Raciborzu proponuje Jana Osuchowskiego. Dziś wiadomo też, że kandydatem SLD na burmistrza Kuźni Raciborskiej SLD jest nauczyciel Janusz Brzeźniak.

(os)

  • Numer: 30 (538)
  • Data wydania: 24.07.02