Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Z notatnika strażnika

03.07.2002 00:00
 • Nieekologiczna piekarnia
  Funkcjonariusze Komendy Straży Miejskiej ukarali wysokim mandatem karnym sprawcę, który wbrew obowiązującym przepisom w zakresie ochrony środowiska opalał piece piekarni węglem kamiennym, co powodowało nadmierne zanieczyszczenie przyległego terenu oraz stanowiło poważną uciążliwość dla okolicznych mieszkańców w dzielnicy Stara Wieś.
 • Dymiący autobus
  Straż  Miejska ujawniła sprawcę - kierowcę autokaru, który na parkingu pod budynkami mieszkalnymi cały czas miał uruchomiony silnik (w myśl przepisów na postoju praca silnika pojazdu dozwolona jest tylko do jednej minuty), co powodowało zadymianie spalinami lokali mieszkalnych oraz nadmierny hałas. Przy pierwszej interwencji funkcjonariusze SM pouczyli sprawcę, jednak ponawiana interwencja mieszkańców spowodowała, że kierowcę ukarano mandatem karnym. Zdarzenie miało miejsce w dzielnicy Ostróg.
 • Zagrożenia pożarowe
  W ostatnich dniach funkcjonariusze Straży Miejskiej ujawnili dwukrotnie przypadki zagrożenia pożarowego. W jednym przypadku ujawniono wyciek paliwa z pojazdu, który parkował przy ul. Pocztowej i w każdej chwili mogło dojść do detonacji i pożaru - kierowcę pojazdu ukarano wysokim mandatem karnym. W drugim natomiast, właściciel posesji dokonywał wypalania pozostałości po dużych stertach słomy, co stwarzało zagrożenie dla pobliskich zabudowań - sprawcę również ukarano wysokim mandatem karnym. Zdarzenie miało miejsce w dzielnicy Studzienna. W obu przypadkach funkcjonariusze Straży Miejskiej wezwali Straż Pożarną.
 • Wysypywał odpady
  Straż Miejska ujawniła sprawcę, który wysypywał odpady na działkę budowlaną, co stanowi wykroczenie z art.10 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawcę ukarano mandatem karnym. Zdarzenie miało miejsce w dzielnicy Brzezie.
 • Numer: 27 (535)
 • Data wydania: 03.07.02