środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Miss gimnazjalistek

03.07.2002 00:00
Po raz dziesiąty zorganizowane zostały w Centrum Kultury w Tworkowie wybory najsympatyczniejszej nastolatki gminy Krzyżanowice.

O tytuł „Miss 15” w tym roku walczyło dziewięć gimnazjalistek: Magdalena Adamowicz z Chałupek, Dorota Hładki, Małgorzata Janiczek, Barbara Papiór i Malwina Szewieczek z Krzyżanowic, Małgorzata Błaszczok i Anna Pawlińska z Rudyszwał-du, Patrycja Buba i Małgorzata Musialik z Tworkowa. Dziewczęta gorąco dopingowane przez publiczność kilkakrotnie wychodziły na scenę prezentując m.in. umiejętności taneczne i wokalne, występując w wybranych przez siebie strojach, a także popisując się wiedzą i elokwencją.
 
Kandydatki na miss do występów przez dwa miesiące przygotowywała prowadząca zespół „Uśmiech” Ilona Świerczek. Prezentacje dziewcząt przeplatały się z występami tancerzy tego zespołu, którzy bawili licznie przybyłych na festynową imprezę mieszkańców gminy tańcami disco-show, inscenizacjami muzycznymi oraz tańcami folklorystycznymi.
 
Komisja oceniająca dziewczęta przyznała tytuł Najsympatyczniejszej Nastolatki Gminy Krzyżanowice „Miss 15” Malwinie Szewieczek, którą jednocześnie fotografowie zakładu Foto Sycha wytypowali na „Miss Foto”. Nowej miss koronę przekazała ubiegłoroczna finalistka wyborów Lidia Adamczyk z Roszkowa. Na pierwszą wicemiss wybrano natomiast Małgorzatę Janiczek, a na drugą wicemiss - Barbarę Papiór. Tegoroczną „Miss Publiczności” została Mał-gorzata Musialik. Zarówno w czasie wyborów jak i podczas zabawy publiczność bawił zespół Remedium, odbyła się też loteria fantowa.
 
Imprezę prowadzili Sabina Ciuraszkiewicz i Adam Latton. Do jej zorganizowania zaś przyczynili się pracownicy placówek kultury w gminie. Nad przebiegiem całości czuwał Grzegorz Utracki, dyrektor GZOKSiT w Tworkowie.

(os)

  • Numer: 27 (535)
  • Data wydania: 03.07.02