Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

Na corocznym spotkaniu rolników w Agro Oazie...

22.03.2019 00:00 red

12 lutego odbyło się rolnicze szkolenie organizowane przez firmę Agro Oaza dla swoich klientów i kontrahentów. Miejscem spotkania był Pałacyk Myśliwski w Raciborzu, gdzie w sali głównej słuchacze wypełnili wszystkie miejsca.

Celem szkolenia było przybliżenie nowych produktów ochrony roślin oraz materiału siewnego w ofercie Agro Oazy, a także podsumowanie prac polowych i plonów z ubiegłego roku, który nie należał do łatwych z uwagi na bardzo niskie opady na naszym terenie. Doświadczenia w uprawach porównywał Adrian Sikora z firmy Bayer na podstawie prac wykonanych na poletkach doświadczalnych w Chechle. Właśnie w związku z trudnymi warunkami pogodowymi, w tym głównie suszą zaobserwowano większe nasilenie szkodników. Jednym z czynników zmniejszających ryzyko licznego wystąpienia szkodników jest rozpoczęcie siewu pszenicy ok. 25 września oraz oczywiście korzystanie z ochrony roślin.

Jednym z ważnych wystąpień była także prezentacja Stanisława Pużyńskiego z ODR z Mikołowa, który przedstawiał szczegóły Dyrektywy Azotanawego, mającej na celu zmniejszenie zanieczyszczenia azotanami, pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganiu dalszemu zanieczyszczeniu. Program ten obliguje polskich rolników do wdrożenia jego założeń najpóźniej do końca 2024 roku.

Uczestnicy spotkania mieli także okazję do wysłuchania wykładu Zenona Chodzińskiego z firmy BASF oraz wystąpienia podsumowującego Tadeusza Boreckiego z Agro Oazy.

  • Numer: 32
  • Data wydania: 22.03.19
Czytaj e-gazetę