Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PCKZiU podpisało umowę z firmą EKO-OKNA z okazji Święta Szkoły [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim 23 listopada odbyło się Święto Szkoły. Z tej okazji uczniowie i zaproszeni goście wzięli udział w mszy świętej, a później przemaszerowali do szkoły. Podczas akademii nastąpiło podpisanie umowy o współpracy pomiędzy szkołą i firmą EKO-OKNA S.A. Na czym ma polegać ta współpraca?

PCKZiU podpisało umowę z firmą EKO-OKNA z okazji Święta Szkoły [ZDJĘCIA, WIDEO]
Podczas Święta Szkoły odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy z firmą EKO-OKNA S.A.

PCKZiU podpisało umowę z firmą EKO-OKNA z okazji Święta Szkoły [ZDJĘCIA, WIDEO]

Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście rozpoczęli świętowanie od mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim, gdzie wraz z Orkiestrą Dętą Kompanii Węglowej KWK Marcel przeszli spod szkoły. Mszę celebrował prałat ks. Bogusław Płonka. Po nabożeństwie uczestnicy Święta Szkoły w uroczystym pochodzie wrócili do szkoły, gdzie odbyła się akademia. 

Szkoła zmienia swoje oblicze

Podczas części oficjalnej powitano zaproszonych gości, a także odśpiewano hymny: państwowy i górniczy. 

- Przez dwa trudne lata naznaczone pandemią, nauczyliśmy dostrzegać to, czego może do tej pory nie widzieliśmy i nie docenialiśmy. Święto Szkoły to czas, który rokrocznie wymaga od nas refleksji nad kwintesencją naszej roli w środowisku, jego przyszłości, kierunku zmian i dotychczasowego dorobku. Nie inaczej będzie dzisiaj. Znaleźliśmy się w punkcie, w którym korzystając z przeszłości tworzymy twórczą, aktywną i pracowitą drogę do przyszłości. Nowa formuła determinuje cele, zadania i sposoby ich realizacji, a dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość wymusza wobec planów i przyzwyczajeń elastyczność i otwartość - podkreśliła w swoim wystąpieniu Ewelina Limanowska, p.o. dyrektora PCKZiU. 

- O tym, że ta szkoła jest placówką z górniczymi tradycjami wie chyba każdy z nas. W Wodzisławiu i okolicach do dziś wśród jeszcze wielu ludzi obecne jest określenie szkoły na Gałczyńskiego, jako szkoły górniczej. I jestem przekonany o tym, że w tej szkole – z jedyną przecież w regionie sztolnią ćwiczebną – o górniczych korzeniach nigdy się nie zapomni. Z ogromnym szacunkiem do górniczych tradycji, Powiatowe Centrum od dłuższego czasu prężnie rozwija się w kształceniu innych, niż górnicze, zawodów. Tutaj kształcą się między innymi przyszli elektrycy, technicy chłodnictwa i klimatyzacji, mechatronicy, czy technicy-analitycy. I kształcą się w warunkach, którym zazdrości im nie jedna szkoła w regionie. Te nowoczesne kierunki powstały we współpracy z lokalnymi firmami i pracodawcami – mówił starosta Leszek Bizoń.

Umowa z EKO-Oknami

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim zawarło kolejną umowę patronacką. Tym razem szkoła zawarła porozumienie z firmą EKO-OKNA S.A. z siedzibą w Kornicach. Podpisy zostały złożone podczas uroczystości związanych z dzisiejszym Świętem Szkoły. Umowę sygnowali starosta Leszek Bizoń, p.o. dyrektora szkoły Ewelina Limanowska oraz Joannę Łyko - dyrektor pionu administracji EKO-OKNA S.A.

Współpraca zakłada organizację wykładów i spotkań tematycznych, kształtowanie u uczniów postaw przedsiębiorczości, sprzyjających aktywnemu współdziałaniu w życiu lokalnego rynku pracy, zaznajamianie nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz uczniów z nowoczesnymi technologiami w cyklu produkcji, współdziałanie w obszarze modyfikacji programu nauczania pod kątem potrzeb firmy.

Umowa o współpracy zostaje zawarta w celu współdziałania na rzecz rozwoju edukacji oraz wzbogaceniu możliwości przygotowania zawodowego przyszłych kadr i lokalnej społeczności, obejmuje swoim patronatem klasy kształcące w zawodzie: technik automatyk, technik mechatronik, technik mechanik, technik elektryk, technik spawalnictwa, operator obrabiarek skrawających, technik robotyk – nowość od września 2023 r.

W uroczystości udział wzięli m.in. parlamentarzyści z regionu, przedstawiciele władz powiatu oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z powiatu wodzisławskiego. Święto Szkoły swoimi występami uświetnili również uczniowie ze szkolnego kabaretu i zespołu, a także wokalistka Anna Galwas. 

fot. UM Wodzisław Śląski

Nowa hala rośnie w Kokoszycach

Przypomnijmy, że w Wodzisławiu Śląskim, a konkretnie w dzielnicy Kokoszyce, powstaje nowa hala EKO-Okien, która ma zajmować 17 ha. Budowa jest już bardzo zaawansowana. - Obecnie prowadzone są prace montażowe konstrukcji dachowej oraz równolegle montaż samego zadaszenia. Następnie w planach jest montaż ścian bocznych hali produkcyjnej oraz budowa pierwszego poziomu biurowca.Zakończenie inwestycji przewidziano na wrzesień/październik 2023 r. - informują w wodzisławskim magistracie. 

Intensywna rekrutacja do wodzisławskiej fabryki „Eko-Okien” trwa. Aktualne oferty pracy dostępne są na stronie internetowej kornickiego przedsiębiorcy, który - jak deklaruje - w nowo powstałej hali produkcyjnej na Olszynach zatrudni na początek 1000 pracowników.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Xmen (46.134. * .70) 23.11.2022 23:02

Wielka mi firma bez drogi

~Tadek2 (46.134. * .70) 23.11.2022 23:01

Szkoda ze nie mają drogi. Wielka firma?