Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ogrody w szkle. Zobaczcie warsztaty, jakie uczniowie Budowlanki zorganizowali dla dzieci z SP 18 [ZDJĘCIA]

Uczniowie architektury krajobrazu stali się nauczycielami dla swoich młodszych koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 18, którzy odwiedzili pracownie CKZiU nr 1 przy ulicy Wileńskiej.

Ogrody w szkle. Zobaczcie warsztaty, jakie uczniowie Budowlanki zorganizowali dla dzieci z SP 18 [ZDJĘCIA]
„Ogrody w szkle” to temat warsztatów, które odbyły się w dniu 9 listopada w CKZiU nr 1 w Raciborzu. Fot. CKZiU nr 1 w Raciborzu

„Ogrody w szkle” to temat warsztatów, które odbyły się w dniu 9 listopada w CKZiU nr 1 w Raciborzu. Po krótkiej prezentacji multimedialnej, ukazującej etapy tworzenia ogrodów w szkle, młodzi adepci tej inspirującej sztuki ochoczo przystąpili do działania. W wyniku ich pracy powstały dwa typy ogrodów. Pierwszy z nich to piękne kompozycje m.in. z roślinami sucholubnymi: aloesem, gruboszem, drugi typ to ogrody z egzotyczną, roślinnością (m.in. kawą, fitonią). Na zakończenie zajęć uczestnicy wzięli udział w quizie sprawdzającym zdobytą wiedzę. Nad przebiegiem warsztatów czuwała Pani Magdalena Masiubańska, która „przeszczepiła” na polski grunt wiedzę zdobytą podczas szkolenia job shadowing na Cyprze. Mamy nadzieję, że ogrody, które dziś powstały, staną się wyjątkową ozdobą wielu domów.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Z nowymi kompetencjami w przyszłość zawodową – CKZiU nr 1 w Raciborzu”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].