Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PWSZ w Raciborzu uruchamia nowy kierunek magisterski

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu dynamicznie rozszerza swoją ofertę. Już od sierpnia zaproponuje nowość: Studia II stopnia na kierunku Administracja o profilu praktycznym.

PWSZ w Raciborzu uruchamia nowy kierunek magisterski
PWSZ w Raciborzu uruchamia nowy kierunek magisterski. Fot. PWSZ

Na studia będzie mógł zrekrutować się każdy, kto ukończył studia I stopnia z dziedziny nauk społecznych.

Kandydaci na studia będą mieli szansę w ciągu 5 lat zdobyć tytuł magistra (najpierw podejmując naukę na studiach licencjackich, a następnie kontynuację na studiach magisterskich)

Wzmocnienie oferty uczelni

PWSZ w Raciborzu informuje, że 7 lipca 2022 roku otrzymała decyzję Ministra Edukacji i Nauki o zgodzie na uruchomienie studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku administracja.

Co to oznacza dla studentów i kandydatów?

Możliwość uzupełnienia wykształcenia blisko domu Oferta studiów kierowana jest do osób, które posiadają już tytuł licencjata z nauk społecznych i chcą rozszerzyć swoje kompetencje. Kierunek będzie miał za zadanie kształcenie specjalistów z zakresu szeroko pojętej administracji, przygotowanych do pracy w różnych rodzajach administracji publicznej, a także w instytucjach niepublicznych. Atrakcyjność kierunku podniosą również zaproponowane moduły, które odpowiadają podziałowi gospodarczemu kraju na sektor publiczny i sektor prywatny:

  • administracja publiczna odnosi się do tej część administracji, która koncentruje się na działalności państwa i samorządu terytorialnego,
  • administracja bezpieczeństwa wewnętrznego umożliwia absolwentowi uzyskanie wszechstronnego, kierunkowego wykształcenia i nabycia specjalistycznej wiedzy obejmującej  zagadnienia z dziedziny bezpieczeństwa.

Rozwój oferty Instytutu Studiów Społecznych

- Ogromnie cieszymy się, że Instytut Studiów Społecznych uzyskał zgodę Ministra Edukacji i Nauki na prowadzenie studiów II stopnia na kierunku Administracja. Będzie to znaczące wzmocnienie oferty naszej Uczelni – powiedział dr Dariusz Chojecki, dyrektor ISS.

- Gratuluję i dziękuję wszystkim zaangażowanym w utworzenie studiów magisterskich na kierunku administracja! Jestem przekonany, że kierunek spotka się z zainteresowaniem studentów. Mamy znakomitą kadrę dydaktyczną i bazę, co jednoznacznie potwierdza zgoda Ministra G – dodał Rektor dr Paweł Strózik.

Kiedy rozpocznie się rekrutacja?

Rozpoczęcie rekrutacji na Studia II stopnia na kierunku Administracja o profilu praktycznym odbędzie się 2 sierpnia 2022 w systemie elektronicznej rekrutacji na www.pwsz.raciborz.edu.pl

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu

Raciborska PWSZ złożyła wniosek o zmianę nazwy na „Akademia Nauk Stosowanych”. Ścieżka legislacyjna jest w toku. Wiele wskazuje na to, że kolejny rok akademicki rozpoczniemy pod nową nazwą.

źródło: PWSZ

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].