Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisław Śląski Samorządowym Liderem Edukacji

Miastu Wodzisławiowi Śląskiemu zostały przyznane certyfikat "Samorządowy Lider Edukacji" oraz wyróżnienie "Primus", natomiast Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliana Tuwima w Wodzisławiu Śląskim otrzymała certyfikat "Edukacyjnej Doskonałości" - tak zadecydowała Komisja Certyfikacyjna XI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw "Samorządowy Lider Edukacji 2022".

Wodzisław Śląski Samorządowym Liderem Edukacji
Naczelnik wydziału edukacji Grzegorz Hajduczek, prezydent Mieczysław Kieca oraz wiceprezydent Izabela Kalinowska po odebraniu certyfikatów. fot. WDPK

Wodzisław Śląski Samorządowym Liderem Edukacji

Wyniki tegorocznej edycji programu oficjalnie zostały ogłoszone podczas Gali Finałowej, odbywającej się 27 czerwca br. w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. W trakcie uroczystości dokonano uroczystego wręczenia nadanych certyfikatów oraz podsumowano wyniki konkursu.

Ideą konkursu "Samorządowy Lider Edukacji", od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

Wodzisław Śląski otrzymał certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji”, który przyznawany jest  za szczególną aktywność w dziedzinie rozwoju oświaty i wspieraniu środowisk oświatowych oraz wyróżnienie „Primus” przyznawany gminom, powiatom i samorządom województw, które w danej edycji konkursu uzyskują najwyższą liczbę punktów rankingowych.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliana Tuwima otrzymała natomiast certyfikat "Edukacyjnej Doskonałości". Spośród samorządów nagrodzonych certyfikatem placówka oświatowa znalazła się w dziesiątce najlepszych szkół i placówek oświatowych w Polsce.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~asdsadasdasda (79.124. * .139) 01.07.2022 10:10

"Tę nagrodę powinien odebrać starosta i ewentualnie jego zastępca oni są odpowiedzialni za szkolnictwo w powiecie.Jakim prawem tam pojechał Kieca i Kalinowska.Wycieczka na koszt podatnika" - podstawówki należą pod miasto, ponadpodstawowe to jest starostwo

Don_C 30.06.2022 23:50

Pedagogiczna sitwa będzie zadowolona chwilowo. Bo po wakacjach pewnie zastrajkują.

~trzeźwomyślący (188.137. * .64) 30.06.2022 17:43
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Edukacja to jedyna dziedzina w Wodzisławiu jaka nie upadła w ostatnich dziesięcioleciach.

~Bawidamek (2.58. * .26) 30.06.2022 15:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kieca całe życie na państwowym garnuszku on sobie myśli że się należy i tyle. Nawet skarbnik przelewy i podpisy zrobił na czas i jedziemy.

~Dupiaz (2.58. * .26) 30.06.2022 15:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tak to jest Kieca całe życie na państwowym garnuszku on sobie myśli że się mu należy .

~Skandal (5.173. * .187) 30.06.2022 14:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tę nagrodę powinien odebrać starosta i ewentualnie jego zastępca oni są odpowiedzialni za szkolnictwo w powiecie.Jakim prawem tam pojechał Kieca i Kalinowska.Wycieczka na koszt podatnika

~Skarbnik (5.173. * .94) 30.06.2022 14:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Delegacja z Kiecą na czele już wróciła z Wejherowa czy się tam jeszcze bawią za nasze pieniądze.