Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisław Śląski: Zakończyli rok szkolny w ZSP1 i pożegnali dyrektor Bożenę Plutę [ZDJĘCIA]

W Szkole Podstawowej nr 16 im. Adama Dzika odbyło się miejskie zakończenie roku szkolnego w Wodzisławiu Śląskim. Była to okazja do pożegnania uczniów ósmej klasy, a także dwóch nauczycieli przechodzących na emeryturę - dyrektor Bożeny Pluty oraz nauczycielki wychowania wczesnoszkolnego Grażyny Kramarczyk. 

Wodzisław Śląski: Zakończyli rok szkolny w ZSP1 i pożegnali dyrektor Bożenę Plutę [ZDJĘCIA]
Uczniowie ZSP1 podziękowali dyrektor Bożenie Plucie za wszystkie lata kierowania szkołą. fot. Szymon Kamczyk

Wodzisław Śląski: Zakończyli rok szkolny w ZSP1 i pożegnali dyrektor Bożenę Plutę [ZDJĘCIA]

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, m.in. prezydent Mieczysław Kieca, wiceprezydent Izabela Kalinowska, członek zarządu powiatu Jan Zemło oraz radni Jakub Elsner i Jan Czyżak. Na sali zgromadzili się także uczniowie najstarszych klas oraz rodzice tegorocznych absolwentów. 

W swoim wystąpieniu prezydent Mieczysław Kieca podkreślił, że kończy się rok trudny dla uczniów. - Mijający rok szkolny był rokiem bardzo trudnym, który od was - uczniów wymagał ogromnego zaangażowania i odnalezienia się w niełatwej rzeczywistości nauki zdalnej i hybrydowej. Choć dla was narzędzia komputerowe, smartfony to rzecz codzienna, ale brak kontaktu z kolegami i koleżankami, brak wielu zajęć i aktywności, do których wszyscy byli przyzwyczajeni, na pewno nie był łatwym okresem. Ale daliście radę! - podkreślił Mieczysław Kieca, podkreślając, że miejskie zakończenie roku szkolnego nieprzypadkowo zostało wyznaczone w SP16, bo ma to związek z pożegnaniem dyrektor Bożeny Pluty.

- W 1980 roku, a więc całkiem niedawno dzisiejsza pani dyrektor jako młoda Bożena nauczycielka przekroczyła próg nie tej szkoły, a SP6, gdzie rozpoczęła się jej przygoda pedagogiczna - podkreślił prezydent. - Od 1981 roku jest związana z obecną placówką, a od 21 lat ma zaszczyt pełnić funkcję dyrektora - gospodyni tej szkoły. Dziękujemy pani dyrektor za to wspaniałe gospodarzenie tą placówką - zwrócił się do odchodzącej na emeryturę dyrektorki prezydent, podkreślając doskonałą współpracę i jednocześnie już zapowiadając zmianę na stanowisku dyrektora. Nową dyrektor placówki będzie dotychczasowa zastępczyni Bożeny Pluty, Barbara Ferdyan-Tront. 

Dyrektor Bożenie Plucie podziękowali również w imieniu Rady Dzielnicy Zawada Jan Zemło i Jakub Elsner, a także przedstawicielki Rady Rodziców SP16. 

Bożena Pluta zaznaczyła, że kończy swoją karierę zawodową wraz z przedstawicielami ósmej klasy. - Ja też kończę tę szkołę, ale po doświadczeniach z tą szkołą po ponad pół wieku. Zaczynałam w wieku trzech lat jako przedszkolak, a potem jako uczennica tej szkoły podstawowej. Po ukończonych studiach doświadczenia nabrałam w SP6, ale po roku już sentyment wziął górę i wróciłam do tej szkoły, którą bardzo ukochałam, jako nauczyciel języka polskiego - wspominała Bożena Pluta, dziękując nauczycielom, uczniom i rodzicom, władzom miasta.

Uczniowie przygotowali z okazji zakończenia roku występy artystyczne. Wręczono także nagrody dla wyróżniających się wychowanków SP16, a swoje świadectwa szkolne uroczyście odebrali tegoroczni absolwenci. 

Warto dodać, że wraz z końcem roku szkolnego na emeryturę przechodzi także dyrektor szkoły w dzielnicy Radlin II Łucja Żymełka. Z tej okazji również kwiaty i podziękowania przekazał w ZSP nr 5 prezydent Mieczysław Kieca.

Ludzie

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Jan Czyżak

Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].