Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Bezpieczne wakacje z Tkalnią" - widowiskowe pokazy, by edukować od najmłodszych lat

Straż pożarna, policja i WOPR włączyły się w akcję organizowaną na rynku w Kietrzu, by edukować i promować wiedzę nt. bezpieczeństwa. Istotna jest również informacja, że Centrum Kultury i Sportu nabyło pierwszy w mieście defibrylator AED.

"Bezpieczne wakacje z Tkalnią" - widowiskowe pokazy, by edukować od najmłodszych lat
Młodzi ratownicy WOPR z Raciborza szkolili dzieciaki z udzielania pierwszej pomocy
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Dziś (15.06.) przed południem na rynku w Kietrzu zorganizowano pokazowe akcje ratownicze, które poprowadziła Ochotnicza Straż Pożarna oraz Policja. Publiczność obserwowała jak wydobywa się poszkodowanego z wraku samochodu. Z kolei WOPR szkolił zainteresowanych z udzielania pierwszej pomocy.

Na miejscu obecni byli również eksperci, którzy pokazywali rodzicom m.in. jak bezpiecznie przewozić dzieci samochodem i prawidłowo montować foteliki.

Imprezę prowadził Michał Fita dyrektor Tkalni Kietrz

Z powodzenia akcji zadowolony był Dyrektor Tkalni, Michał Fita:

Dzieci zadowolone, co nas bardzo cieszy, najmłodsi pytani o to, jak udzielać pierwszej pomocy, wiedziały, jak postępować, ile razy uciskać, więc myślę, że możemy mówić o sporym sukcesie edukacyjnym, bo to jest proces, warto podziękować również nauczycielom, którzy wpajają wiedzę, jak udzielać pierwszej pomocy.

Istotny jest również fakt, który podkreślano w czasie wydarzenia, że dzięki zaangażowaniu Kombinatu Rolnego i firmy Top Farms z Głubczyc, Centrum Kultury i Sportu Tkalnia nabyło pierwszy w mieście defibrylator AED.

Defibrylator będzie się znajdował na ścianie krytej pływalni Hydrosfera, będzie ogólnodostępny. Hydrosfera znajduje się w takim miejscu, z którego blisko jest do wielu kluczowych miejsc, obok jest cmentarz, Orlik, pumptruck i szkoła, niedaleko stamtąd jest rynek, więc w sytuacji zagrożenia defibrylator będzie dostępny - mówi Michał Fita, dyrektor Tkalni. - WOPR pokazywał jak korzystać z tego urządzenia, to jest bardzo proste, bo w zasadzie ten defibrylator sam podpowiada co, jak i kiedy należy robić.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii.

Mł. asp. Łukasz Golinowski rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach przybliżył kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji

Strażacy OSP Kietrz zademonstrowali uwolnienie kierowcy z wypadku samochodowego

Pan Michał z firmy fotelikowanie.pl pokazał jak bezpiecznie podróżować samochodem w foteliku

Piotr Krużołek z raciborskiego oddziału WOPR pokazał działanie defibrylatora AED

Strażacy OSP Dzierżysław Maciej Machowski i Jacek Borowy cieszą się z nowego wozu bojowego, który został poświęcony w tym tygodniu

Pierwszy defibrylator AED trafi na krytą pływalnię Hydrosfera w Kietrzu

Raciborski WOPR pod wodzą Piotra Krużołka

Dyrektor Tkalni Kietrz Michał Fita o akcji Bezpieczne wakacje:

Ludzie

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość09876 (5.173. * .173) 16.06.2022 12:48

Ma możliwość Fita to działa.
W Racku portowy robił wszystko żeby go dyskredytować
Tak na marginesie tegoroczne dni Raciborza były delikatnie mówiąc niewypałem.