Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zuzanna Ulman wymalowała sobie pierwsze miejsce

Sukces uczennicy ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy. Zajęła pierwsze miejsce w corocznym konkursie plastycznym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zuzanna Ulman wymalowała sobie pierwsze miejsce
Zuzanna Ulman ze szkoły w Nędzy okazała się najlepsza w pierwszej grupie wiekowej

To konkurs pn. "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy", na który nadesłano 879 prac, a wybrano 20 najlepszych. Działanie ma na celu promowanie wśród uczniów szkół podstawowych pochodzących z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Wśród laureatów nagrodzonych w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) najwyższe miejsce zajęła Zuzanna Ulman – uczennica klasy 2 SP w Nędzy. - Zuzia, pod opieką wychowawczyni Sylwii Linek, sprostała niełatwemu zadaniu zobrazowania tematu - mówią w placówce.

Z powiatu raciborskiego uhonorowana została również Marcelina Matuszek, uczennica Szkoły Podstawowej w Krzyżanowicach, która zajęła drugie miejsce w kolejnej kategorii wiekowej – klasy 4 - 8.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].