Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie klas mundurowych ZSOMS w Raciborzu złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Rodziny uczniów ze wzruszeniem i dumą przyglądały się przyszłym żołnierzom, strażanikom granicznym i policjantom.

Uczniowie klas mundurowych ZSOMS w Raciborzu złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA] [WIDEO]
- Ja uczeń Szkoły Mistrza Sportowego ślubuję kochać Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju... - to początkowy fragment roty ślubowania.

Wojna na Ukrainie, destabilizacja sytuacji na Białorusi, presja migracyjna - to nowe wyzwania, z którymi muszą mierzyć się funkcjonariusze Straży Granicznej. Nic dziwnego, że trwa rekrutacja kandydatów do służby w tej formacji. Jednym z przejawów działań naborowych jest patronowanie klasom mundurowym. Takie klasy działają m.in. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. 20 maja uczniowie pierwszej klasy złożyli uroczyste ślubowanie:

W uroczystości wzięli udział m.in.: dyrektor szkoły Marcin Kunicki, wicemarszałek województwa Beata Białowąs, dyrektor departamentu edukacji urzędu marszałkowskiego Danuta Maćkowska, dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu ppłk Maciej Konior, zastępca komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu ppłk Adam Kurek (po ślubowaniu dojechał jeszcze wiceminister Michał Woś).

Wicemarszałek Beata Białowąs podziękowała Straży Granicznej za to, że patronuje klasie mundurowej w szkole, która podlega pod Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Podkreśliła, że ostatni rok pokazał, jak bardzo potrzebna jest praca funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Ppłk SG Adam Kurek zwrócił z kolei uwagę, że dzisiejsza Straż Graniczna to nowoczesna służba. Funkcjonariusze śląskiego oddziału SG realizują zadania na wszystkich granicach Polski, a nawet poza granica kraju, biorąc udział w misjach. Wraz z rozwojem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej rosną też potrzeby kadrowe, stąd m.in. patronowanie klasom mundurowym w ZSOMS w Raciborzu.

Pierwsze klasy z opiekunem chorążym Straży Granicznej Michałem Kądziołą.

Emily Dobruk z siostrzeńcem Kubą tuż przed ślubowaniem.

Syntia Górska z rodzicami Sylwią i Mariuszem. Rodzice są bardzo dumni ze swojej córki. Syntia znakomicie odnalazła się w klasie i planuje związać swoją przyszłość z jedną z formacji mundurowych.

Poczet sztandarowy ZSOMS w Raciborzu: Zofia Jankowska, Michał Brzęczek i Julia Chluba. Cała trójka marzy o służbie zawodowej w Wojsku Polskim, ale biorą też pod uwagę Straż Graniczną.

Już po ślubowaniu, czapki w górę!

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].