Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W ZSOMS szykują się na remont hali sportowej. „Być może wiosną przyszłego roku”

W sobotę 12 marca szkoła sportowa organizowała halowe Mistrzostwa Śląska U-16, gdzie jej uczniowie zdobyli trzy medale. Za tydzień rywalizować będą najlepsi w województwie lekkoatleci w kat. wiekowych U-14 i U-12. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Marcin Kunicki mówi Nowinom o „stopniowych przygotowaniach do remontu hali”.

W ZSOMS szykują się na remont hali sportowej. „Być może wiosną przyszłego roku”
Dyrektor szkoły sportowej Marcin Kunicki z trenerką z ZSOMS Agnieszką Ostrowską

Szef placówki chce, aby obiekt uzyskał certyfikację Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, tak żeby można było w nim prowadzić zawody rangi centralnej.

- Teraz tworzymy dokumentację i jest już wstępny projekt zaakceptowany przez PZLA z certyfikacją. Teraz trzeba jeszcze sprawdzić, czy obiekt „udźwignie” instalację fotowoltaiczną, która ma się w nim pojawić. Ta jest niezbędna, żeby wprowadzić w hali pompy ciepła i móc ją nimi ogrzewać. Kiedy będziemy mieli gotową dokumentację, wystąpimy o zgody budowlane i przeprowadzimy procedurę zamówienia publicznego - wyjaśnia dyrektor Marcin Kunicki.

Jak zaznacza dyrektor ZSOMS, „jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem” to wykonawca zlecenia, który wygra przetarg na przebudowę hali, powinien przyszłoroczną wiosną wejść na plac budowy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].