środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

WAŻNE:

Nowe przedszkole w Rudniku na finiszu [ZDJĘCIA]

26.12.2020 07:30 | 0 komentarzy | mad

Urząd Gminy w Rudniku informuje o finiszu prac związanych z rozbudową miejscowej podstawówki na działalność przedszkola.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Potrzeba rozbudowy i przeniesienia placówki do obiektu rudnickiej podstawówki bierze się stąd, że obecne miejsce, czyli budynek przy ulicy Stawowej 5 jest niezgodny z przepisami przeciwpożarowymi. Rządzący gminą po konsultacjach z rodzicami postanowili przenieść przedszkole do miejscowej podstawówki, wcześniej przygotowując do tego odpowiednią infrastrukturę. Roboty budowlane rozpoczęto pod koniec lipca. Podjęło je Przedsiębiorstwo Usługowe Borbud z Raciborza za kwotę 823 tys. zł.

Kilka tygodni temu w artykule "Kiedy przedszkole w Rudniku przyjmie dzieci?" informowaliśmy o zamierzeniach samorządowców względem inwestycji. – Plan jest taki, aby przedszkole w nowym budynku zaczęło funkcjonować od nowego półrocza – mówił nam wówczas wójt Piotr Rybka.

W środę, 23 grudnia, wójt pokazał szerszemu gronu zrealizowane w placówce prace. Zaprosił na spotkanie osoby zaangażowane w budowę nowego przedszkola. – Zaproszeni goście mogli podziwiać efekty wykonanej inwestycji, w której powstawanie brali udział. Podczas spotkania wójt Piotr Rybka podziękował wszystkim za zaangażowanie i ciężką pracę oraz wręczył upominki – napisano na stronie internetowej urzędu gminy. Tam też zamieszczono zdjęcia wnętrz obiektu (publikujemy je w powyższej galerii).

Więcej na temat tej inwestycji można przeczytać TUTAJ.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.