Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Dni Erasmus + w Brzeźnicy [ZDJĘCIA] 

12.12.2020 20:24 | 0 komentarzy | d

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy (gm. Rudnik) odbyły się Dni Erasmus + w ramach których uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości dotyczące Unii Europejskiej. – Wszystko odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego obowiązującego w danym przedziale czasowym – przekazuje placówka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Brzeźnicka placówka od 2019 r. prężnie współpracuje z czterema krajami partnerskimi, a już w grudniu przystępuje do kolejnego projektu związanego z wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas lekcji, pozyskując tym samym kolejne środki na rozwój szkoły.

Z tej okazji Dni Erasmus + podejmowano szereg działań. Podczas pierwszego spotkania uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości dotyczące Unii Europejskiej oraz krajów partnerskich. Obejrzeli filmy edukacyjne, wysłuchali prezentacji wspartej kolorowymi wystawami oraz odśpiewali wspólnie hymn Unii Europejskiej w czterech językach.

W kolejnym dniu uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Erasmus +. Jego celem było pogłębianie wiedzy o krajach partnerskich programu Erasmus+ oraz rozwijanie świadomości europejskiej wśród uczniów. 2-osobowe drużyny mogły wykazać się swoją wiedzą na temat czterech krajów partnerskich programu, rozwiązując zadania konkursowe sprawdzające m.in.: znajomość map konturowych, flag narodowych, godeł, stolic, ważniejszych dat historycznych, informacji ogólnych i ciekawostek, charakterystycznych symboli, tradycyjnych potraw, strojów ludowych, znanych i sławnych ludzi, umiejętności rozpoznawania ciekawych budowli i atrakcyjnych miejsc z prezentowanej fotografii, jak również szczegółów dotyczących prezentowanych zabytków.

Ostatni dzień spotkań to zmagania sportowe. Mimo że pogoda nie dopisała i wcześniej zaplanowany bieg nie mógł się odbyć, zostały zorganizowane zawody sportowe w szkole. Rywalizacja była zacięta, ale najważniejsza była świetna zabawa. I udało się. Na koniec rozdano nagrody, których sponsorem były Eko-Okna oraz sołtys wsi Brzeźnica. Uwieńczeniem dni była zabawa z balonami w kolorze niebieskim, na których dzieci wypisały nazwy krajów partnerskich. Podczas wszystkich dni dominował kolor niebieski, jako kolor flagi Unii Europejskiej.

Koordynatorami wydarzenia były Agnieszka Kornas – Zuber oraz Marzenna Mruk-Otulak.

źródło: ZSP Brzeźnica