Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Koronawirus w wodzisławskich szkołach. Kolejni uczniowie na kwarantannie

07.10.2020 11:07 | 1 komentarz | juk

Kolejna szkoła z Wodzisławia Śl. ma problem z powodu koronawirusa. Uczniowie czterech klas jednej z tamtejszych podstawówek zostało skierowanych na kwarantanny.

Koronawirus w wodzisławskich szkołach. Kolejni uczniowie na kwarantannie
U jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 wykryto zakażenie koronawirusem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koronawirus w dalszym ciągu trawi wodzisławskie placówki oświatowe. Tamtejszy magistrat poinformował dziś (7.10), że ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogącą stanowić zagrożenie zdrowia dzieci i uczniów podjęto decyzję o zawieszeniu częściowo działalności jednej ze szkół.

U jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 wykryto zakażenie koronawirusem. W efekcie uczniowie czterech klas zostało skierowanych wraz z rodzicami na kwarantanny. Do 12 października młodzież będzie uczestniczyć w nauce zdalnej.

"Dyrekcje placówek są w stałym kontakcie z rodzicami i opiekunami wychowanków i uczniów, na bieżąco przekazują informacje o sytuacji w szkołach/przedszkolach. Grono pedagogiczne jest w gotowości do pracy, więc lekcje w placówkach będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość" czytamy na stronie urzędu miasta. Przypomnijmy, że 5 października informowaliśmy o zawieszeniu zajęć w innych szkołach. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.