Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Przy szkole specjalnej jest już bezpieczniej. Budowa zatoki postojowej zakończona

29.09.2020 13:29 | 0 komentarzy | juk

Na terenie dojazdowym do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., który oferuje naukę dzieciom i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zrobiło się bezpieczniej.

Przy szkole specjalnej jest już bezpieczniej. Budowa zatoki postojowej zakończona
Niewiele ponad miesiąc zamiast planowanych 60 dni zajęło wykonawcy wybudowanie nowej zatoki postojowej przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. (fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niepełnosprawni uczniowie i ich rodzice oraz opiekunowie nie muszą już chodzić slalomem między samochodami, żeby dostać się do wodzisławskiego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych (ZPSWR). Przy szkole powstała zatoka postojowa, która rozwiąże problemy komunikacyjne w tym miejscu. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z oferty edukacyjnej placówki.

Umowę na realizację zadania podpisano 20 sierpnia. Jego wykonawcą było wyłonione w przetargu konsorcjum firm: D-ART Firma Budowlana Damian Ogrodowski oraz Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Infrago. Mieli oni na budowę zatoki postojowej 60 dni. Tymczasem już wczoraj (28.09) oficjalnie odebrano ukończoną inwestycję. Dziś (29.09) teren wizytowali wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz odpowiedzialna za oświatę członkini zarządu powiatu Kornelia Newy, którym towarzyszył dyrektor ZPSWR Andrzej Skiba.

- Starosta Leszek Bizoń już na początku swojego urzędowania zapowiedział, że to przedsięwzięcie jest traktowane priorytetowo i gdy tylko uda się wygospodarować pieniądze na ten cel, inwestycja zostanie zrealizowana - przekazuje Wojciech Raczkowski, kierownik biura komunikacji społecznej i informacji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Przypomnijmy, że w ramach przedsięwzięcia została wykonana przede wszystkim zatoka postojowa na długości budynku szkoły. Ponadto powstał chodnik wzdłuż zatoki postojowej, nowa nawierzchnia z brukowej kostki betonowej pomiędzy budynkiem szkoły a ogrodzeniem, przebudowane zostało ogrodzenie szkoły oraz wyremontowano plac manewrowy na końcu drogi pożarowej. Koszt zadania wyniósł nieco ponad 285 tys. zł.