środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Do powiatowych szkół trafią ozonatory

21.08.2020 10:44 | 3 komentarze | juk

Do m.in. szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu wodzisławskiego trafi sprzęt do walki z koronawirusem. Dzięki ozonatorom - bo o nich mowa - będzie możliwa szybka dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni szkolnych.

Do powiatowych szkół trafią ozonatory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zdecydował wczoraj (20.08) o zakupie 11 ozonatorów do dezynfekcji pomieszczeń, które trafią do placówek oświatowych prowadzonych przez powiat wodzisławski. Mowa tu o szkołach ponadpodstawowych, Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., a także Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śl.

Czym jest generator ozonu? Jak tłumaczy Wojciech Raczkowski, kierownik biura komunikacji społecznej i informacji ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl., to urządzenie, które emituje tlen w postaci trójatomowych cząsteczek, czyli wspomniany ozon. - Trójatomowy tlen z kolei to w opinii ekspertów bardzo dobry środek do szybkiej dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni. Jego działanie bakteriobójcze jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru -wyjaśnia Raczkowski. Dodaje, że zwalcza różnego rodzaju niepożądane mikroorganizmy w naszym otoczeniu.