środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

W Krzanowicach nagrodzono najzdolniejszych: swoje bogactwo zamknęliście we własnych głowach [ZDJĘCIA]

26.06.2020 16:21 | 1 komentarz | mad

– Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść schodami – mówiła inspektor oświaty Ewa Wita podczas uroczystego wręczenia nagród burmistrza najlepszym uczniom z terenu gminy Krzanowice. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Podczas uroczystości towarzyszyli im rodzice.

W Krzanowicach nagrodzono najzdolniejszych: swoje bogactwo zamknęliście we własnych głowach [ZDJĘCIA]
Oto grupa najlepszych ośmioklasistów, kończąca edukację w Krzanowicach i wybywająca poza granice gminy do szkół ponadpodstawowych. Do zdjęcia pozują ze swoimi rodzicami, urzędnikami oraz dyrektor krzanowickiej podstawówki dr. Kornelią Lach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Gratuluję naszym młodym laureatom. Najlepszym uczniom z terenu naszej gminy – witał przybyłych burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla podczas uroczystości zorganizowanej w piątkowe popołudnie 26 czerwca w urzędzie miejskim. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce, sukcesy w konkursach, olimpiadach przedmiotowych i przeglądach. – Część z was spełnia te wszystkie kryteria – zauważał burmistrz. Tegoroczna uroczystość różniła się od dotąd zorganizowanych. Z powodu pandemii koronawirusa uczniowie zostali podzieleni na cztery tury, aby wszystkich nie gromadzić jednocześnie w jednym miejscu.

Ewa Wita debiutowała na uroczystości, jako inspektor oświaty. Wcześniej tę rolę wypełniał Marcin Kandziora, który w sierpniu 2019 roku przeszedł na emeryturę. – Nauka jest kluczowa dla naszego samorozwoju. Głód wiedzy powinien towarzyszyć nam cały czas. Zatem stwierdzam, że nieźli z was głodomorzy. Cytując Benjamina Franklina: „Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski”. Pomimo tak młodego wieku, jesteście bardzo bogaci. Bogactwo zamknęliście we własnych głowach. I nikt wam go już nie odbierze – podkreślała urzędniczka, składając gratulacje nie tylko uczniom, ale również ich rodzicom.

W tym roku nagrodzono czternaścioro uczniów. Nagrodę i gratulację z rąk burmistrza Andrzeja Strzedulli, sekretarz Joanny Tkocz, skarbnik Ireny Liszki i urzędniczki Ewy Wity odebrali: Magdalena Gębska, Kamila Sławik, Sebastian Sławik, Daria Żurek, Natalia Siwoń, Jan Szebel, Wiktoria Krajs, Emilia Gorzalnik, Laura Żurek, Marcela Lopocz, Julia Kerner, Emilia Kleta, Dawid Urbas i Kamil Gołombek.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Joanna Tkocz

Joanna Tkocz

Sekretarz Gminy Krzanowice