Wtorek, 7 lipca 2020

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Wodzisławskie szkoły i przedszkola nadal zamknięte

28.05.2020 16:06 | 5 komentarzy | juk

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w powiecie wodzisławskim oraz całym regionie przedszkola oraz szkoły podstawowe na terenie Wodzisławia Śl. pozostają zamknięte do 14 czerwca.

Wodzisławskie szkoły i przedszkola nadal zamknięte
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drzwi do wodzisławskich szkół i przedszkoli nadal pozostają zamknięte. Ostatnim komunikatem magistratu była informacja, że miasto planujemy w awaryjnym systemie uruchomić je, ale nie wcześniej niż 1 czerwca. Tak się jednak nie stanie. Powód? Obecna sytuacja epidemiologiczna w powiecie wodzisławskim i regionie.

- Po wielu rozmowach i konsultacjach, także z przedstawicielami służby zdrowia, podjęliśmy decyzję, iż nasze przedszkola i szkoły pozostaną jeszcze zamknięte do 14 czerwca - informuje prezydent Mieczysław Kieca. Dodaje, że pod uwagę urząd bierze przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz pracowników placówek oświatowych. - Obecnie ryzyko zaistnienia nowego ogniska zakażeń jest zbyt duże. Proszę zatem, uzbrójmy się w cierpliwość. Pamiętajmy, że wystarczy jeden przypadek zakażenia w grupie i kwarantanna jest nakładana na wszystkie dzieci, ich rodziny oraz pracowników - mówi prezydent Kieca. Podkreśla, że od 1 czerwca nauczyciele szkół podstawowych będą w pełni dostępni dla uczniów ósmych klas.Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.