Wtorek, 2 czerwca 2020

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Życzenia, awanse, nagrody. Oświata świętowała w Tworkowie [ZDJĘCIA]

14.10.2019 08:54 | 0 komentarzy | d

Kilka dni przed Dniem Edukacji Narodowej, przypadającym na poniedziałek 14 października w Krzyżanowicach uczczono święto nauczycieli. W czwartek 10 października br. w Centrum Kultury w Tworkowie spotkali się nauczyciele czynni zawodowo, emeryci, a także pracownicy związani z placówkami szkolnymi i przedszkolnymi gminy Krzyżanowice, by uczcić swoje święto.

Życzenia, awanse, nagrody. Oświata świętowała w Tworkowie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Serdeczne życzenia obecnym na uroczystości, jak i tym, którzy na spotkanie przybyć nie mogli, złożyli: dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, wójt gminy Grzegorz Utracki, wójt senior Wilhelm Wolnik oraz wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Rybniku Jan Goldman.

Podczas uroczystości gratulacje otrzymali nauczyciele, którzy uzyskali wyższy stopień awansu zawodowego. Tytuł nauczyciela dyplomowanego uzyskali: Sylwia Witek z ZSP Zabełków oraz Marcin Jędorowicz z SP Bieńkowice, zaś tytuł nauczyciela mianowanego uzyskała Monika Demanet z przedszkola w Zabełkowie.

Każdego roku przy okazji obchodów DEN nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej przyznaje wójt Krzyżanowic. W tym roku wyróżnienia otrzymali: Iwona Fajger-Grochowska – dyrektor przedszkola w Krzyżanowicach, Agata Maciąg – dyrektor przedszkola w Chałupkach oraz Aleksandra Wawoczny – dyrektor SP w Tworkowie. W tym roku 3 osoby zdecydowały się przejść na wcześniejszą emeryturę: Agnieszka Sedlaczek - ZSP Owsiszcze, Renata Wolnik - SP Bieńkowice oraz Stefania Morawiec - SP Krzyżanowice.

Ponadto dyrektorzy poszczególnych przedszkoli i szkół uhonorowali nagrodami swoich pracowników. Dla zgromadzonych w sali Centrum Kultury, z mini recitalem wystąpiła Patrycja Cwik – utalentowana wokalnie uczennica SP Bieńkowice.

źródło: UG Krzyżanowice, oprac. (d)

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.