Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Rybnicki ekonomik z nagrodą z ZUS

24.09.2019 19:56 | 0 komentarzy | d

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku wygrał w konkursie „Filary Ubezpieczeń”, którego organizatorem był Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Szkoła została wyróżniona w kategorii „Nadzieja ubezpieczeń”, pokonując wiele innych placówek oświatowych w kraju. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 września w Centrali ZUS w Warszawie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt firm i instytucji, które wyróżniały się w swoim regionie rzetelnością w zakresie realizowania obowiązków ubezpieczeniowych. Kapituła konkursu, której członkami są przedstawiciele ministerstw i najważniejszych organizacji działających na rzecz przedsiębiorstw przyznali wyróżnienia w trzech kategoriach. Do tytułu „Rzetelnego Płatnika” zgłaszano firmy, które prawidłowo wypełniały obowiązki płatnika składek, m.in. w zakresie przekazywania dokumentów rozliczeniowych, rozliczania i opłacania składek oraz zasiłków. Wyróżnieni w kategorii „Dobry Przykład” otrzymali ci, którzy aktywnie współpracowali z ZUS przy wdrażanych projektach, istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców, m.in. przy programie Płatnik, ePłatnik, e-Akta, czy e-ZLA. Tytuł „Nadziei ubezpieczeń” zarezerwowany był dla tych, którzy najbardziej angażują się w programy edukacyjne. Właśnie w tej kategorii Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, obok dwóch innych placówek z Siedlec i Słupska, zdobył wyróżnienie.

- Szkoła wyróżnia się na mapie placówek edukacyjnych w regionie. Już od wielu lat współpracuje z Oddziałem ZUS w Rybniku w zakresie edukacji i promocji odpowiedzialnego i świadomego wyboru w zakresie ubezpieczeń społecznych. Jako jedna z pierwszych wzięła udział w pilotażowym projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Chętnie uczestniczy w dodatkowych działaniach adresowanych do ekonomistów oraz w konkursach i przedsięwzięciach współorganizowanych przez ZUS - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Ludzie:

Beata Kopczyńska

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego