środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

W Wodzisławiu chaos informacyjny. W urzędzie cisza o strajku

08.04.2019 10:06 | 2 komentarze | mak

Temat numer jeden w całej Polsce - strajk nauczycieli. Próbowaliśmy dowiedzieć się w wodzisławskim urzędzie miasta ile placówek oświatowych przystąpiło do strajku oraz czy uczniowie mają zapewnioną opiekę. Niestety na razie nie jest to możliwe, bo "trwa narada".

W Wodzisławiu chaos informacyjny. W urzędzie cisza o strajku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Również na stronie internetowej urzędu miasta w Wodzisławiu próżno szukać informacji o strajku. Dla porównania takie informacje można znaleźć u sąsiadów - w urzędach w Raciborzu, Jastrzębiu czy Rybniku.

Kiedy tylko narada w wodzisławskim magistracie zakończy się i uzyskamy dane o strajku, od razu je przekażemy.

Wkrótce też podamy dane o strajku we wszystkich miastach i gminach powiatu.

Przypomnijmy, że w Wodzisławiu Śląskim nauczyciele niemal wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli we wcześniejszym referendum opowiedzieli się za strajkiem. Z łącznie 21 placówek oświatowych tylko w jednej referendum wyszło na "nie". Tą placówką było Publiczne Przedszkole nr 18 w Wodzisławiu. Pozostałe placówki były na "tak", a w dwóch placówkach na terenie Wodzisławia za strajkiem opowiedziało się aż 100 proc. załogi. Taki wynik odnotowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu oraz w Publicznym Przedszkolu nr 6 w Wodzisławiu. Deklaracja na "tak" w referendum nie jest jednak równoznaczna z tym, że dany pracownik przystąpi do strajku.

Mamy już informacje o strajku w Wodzisławiu, które przekazał nam wodzisławski urząd miasta. Możecie przeczytać o nich TUTAJ