Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

To było święto szacunku, tolerancji i akceptacji [ZDJĘCIA, WIDEO]

30.03.2019 09:38 | 0 komentarzy | juk

"Szanuję, nie hejtuję" – pod takim właśnie hasłem odbył się już po raz czwarty Tydzień Tolerancji zorganizowany przez Sportową Szkołę Podstawową nr 2 w Radlinie.

To było święto szacunku, tolerancji i akceptacji [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Akcja obejmowała działania edukacyjno-wychowawcze budujące postawę otwartości, życzliwości i empatii wobec drugiego człowieka, niezależnie od jego wyglądu, możliwości, ale również poglądów, wyznania czy koloru skóry. - Nienawiść, brak zrozumienia, czy szacunku do drugiego człowieka to niewątpliwie bolączki XXI wieku. Rozumiejąc ten problem i dostrzegając potrzebę pochylenia się nad nim, po raz kolejny zaangażowaliśmy się w projekt pn. Tydzień Tolerancji - mówi Anna Kasza, która pod przewodnictwem Bernadety Kuder wspólnie z grupą nauczycieli współorganizujących kształcenie integracyjne organizowała wydarzenie. Tygodniową akcję zakończył wielki finał, który odbył się 28 marca w murach Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie.

Aby upamiętnić tegoroczny Tydzień Tolerancji, stworzono kapsułę czasu. Zostały w niej umieszczone najważniejsze myśli, wartości i idee uczniów każdej z radlińskich szkół, jakie chcieli przesłać do swoich rówieśników w przyszłości. Dzięki temu powstały: znój wartości, wiersz, list do przyszłych rówieśników oraz przyszłych władz miasta. Kapsuła została zamknięta podczas finału imprezy. Jej uroczyste zakopanie odbędzie się wówczas gdy znajdzie się dla niej odpowiednie miejsce na terenie Radlina. Jego wyznaczenie nastąpi w drodze międzyszkolnego konkursu ogłoszonego przez SSP nr 2.