Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Lomografia – interesujący sposób nauki

22.03.2018 16:25 | 0 komentarzy | AgaKa

Uczniowie Liceum Plastycznego i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych rozpoczęli realizację transgranicznego projektu ze Slezskim Gimnazium w Opavie pt. „ Lomography – intresting way of learning”.

Lomografia – interesujący sposób nauki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt ma na celu zapoznanie uczestników z powstałym na początku lat 90. XX w. nurtem fotografii, polegającym na użyciu starych, tradycyjnych aparatów kompaktowych, przeważnie produkcji krajów socjalistycznych. Nazwa nurtu pochodzi od nazwy radzieckiej marki Łomo.

Podczas kolejnych wspólnych aktywności uczestnicy projektu będą brać udział w warsztatach i plenerach fotograficznych z wykorzystaniem sprzętu wyprodukowanego w krajach dawnego bloku wschodniego. Najbliższy odbędzie się już od 23 marca w miejscu, gdzie nurt się narodził, czyli w Pradze. Kolejne natomiast w powiecie wodzisławskim oraz Jaworzynce.

Pierwsze spotkanie – zapoznawcze – odbyło się 15 i 16 marca w Opavie, w której 40-osobowa grupa polskiej młodzieży poznawała czeskich kolegów, ich szkołę oraz miasto. Gospodarze przygotowali liczne atrakcje, m.in. sportowe rozgrywki oraz ciekawą grę miejską, w której uczestnicy na podstawie mapy mieli odnaleźć poszczególne zabytki Opavy.