środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Szukają wykonawcy przedszkola

27.02.2018 07:00 | 0 komentarzy | art

Urząd Gminy w Godowie ogłosił kolejny przetarg na budowę przedszkola w Gołkowicach. Wcześniejsze postępowanie zostało unieważnione, bo najtańsza oferta, dotycząca kosztu budowy przedszkola wynosiła ponad 11 mln zł, zaś gmina zdecydowana jest wydać około 8,8 mln zł (tyle zapisano w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy).

Szukają wykonawcy przedszkola
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt gminy Mariusz Adamczyk wyjaśnia, że w tym roku na budowę przedszkola gmina chce przeznaczyć 1,5 mln zł., a budowa obiektu ma potrwać do 2020 r. Chyba że ponownie nie uda się rozstrzygnąć przetargu. - Wtedy kolejne postępowanie rozpiszemy pod koniec roku, a budowa rozpocznie się w roku 2019. I potrwa wtedy nie trzy, a dwa lata – mówi Mariusz Adamczyk. Wójtowi zależy na możliwości pozyskania dofinansowania tej inwestycji, dlatego obiekt ma być gotowy nie prędzej niż w 2020 r., bo dopiero wtedy ma się pojawić możliwość otrzymania środków unijnych.

Przedszkole w Gołkowicach ma mieć 8 oddziałów. Obecna placówka jest zbyt mała, dlatego część oddziałów przedszkolnych znajduje się w salkach parafialnych przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, dzierżawionych przez gminę od parafii.

(art)