Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Mateusz Bronikowski, absolwent I LO w Rybniku spotkał się z wicepremierem Gowinem

12.01.2018 10:42 | 0 komentarzy | (q)

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Mateusz Bronikowski, w towarzystwie rodziców i swojego nauczyciela matematyki Dariusza Wantuloka, uczestniczył w spotkaniu ministra nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosława Gowina, z medalistami międzynarodowych olimpiad przedmiotowych.

Mateusz Bronikowski, absolwent I LO w Rybniku spotkał się z wicepremierem Gowinem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mateusz Bronikowski w grudniu 2016 roku wywalczył srebrny medal 10. Międzynarodowej Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki w Indiach. Obecnie Mateusz Bronikowski studiuje astronomię na MISMaP Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej o sukcesie Mateusza z 2016 roku można przeczytać na stronie I LO w Rybniku: http://zs1.rybnik.pl/mateusz-bronikowski-wrocil-z-indii-ze-srebrnym-medalem.html

Informacja prasowa na stronie MNiSW:

Dwudziestu czterech medalistów Międzynarodowych Olimpiad Przedmiotowych odwiedziło w środę Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Studiując lub myśląc o wyborze studiów, macie przed sobą wiele dróg, wiele możliwości, drzwi najlepszych światowych uczelni stoją przed Wami otworem. Chcę Was jednak zaprosić do współtworzenia silnych polskich uniwersytetów – powiedział podczas wręczania listów gratulacyjnym wicepremier Jarosław Gowin.

Więcej na stronie: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/medalisci-olimpiad-przedmiotowych-w-resorcie-nauki.html