środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Gang lichwiarzy rozbity. Te pożyczki były nie do spłacenia

26.03.2020 12:33 | 3 komentarze | acz

10 marca funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach dokonali zatrzymania 4 osób podejrzanych o udzielanie lichwiarskich pożyczek oraz stosowanie gróźb w celu egzekwowania zwrotu zawyżonych wierzytelności 

Gang lichwiarzy rozbity. Te pożyczki były nie do spłacenia
Fot. Adrian Czarnota / nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Funkcjonariusze Policji dokonali przeszukania mieszkań podejrzanych, zabezpieczając dokumentację związaną z ich działalnością. Przeprowadzone czynności są wynikiem prowadzonego, przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, śledztwa obejmującego działalność przestępczą podejrzanych w latach 2010-2018 na terenie południowej Polski - mówi prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Zgodnie z dokonanymi ustaleniami główny ze sprawców z popełnienia przestępstwa uczynił sobie stałe źródło dochodów uzyskując korzyść majątkową w wysokości nie mniejszej niż 1 100 000 złotych. Osoby pokrzywdzone utraciły mienie o łącznej wartości nie mniejszej niż 670 000 złotych.

Sąd Rejonowy w Gliwicach na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gliwicach zastosował wobec głównego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec trzech innych osób podejrzanych, pełniących głównie role pomocnicze, prokurator zastosował dozór policji i poręczenie majątkowe. Ustalono również majątek podejrzanego, który podlega zabezpieczeniu na poczet obowiązku naprawienia szkody ujawnionym pokrzywdzonym.
(acz)