Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

JSW Innowacje zawiadamia prokuraturę. Były prezes mógł molestować cztery pracownice

09.03.2020 08:36 | 2 komentarze | acz

Tymczasowy Zarząd JSW Innowacje po analizie sytuacji, podjął decyzję w sprawie podejrzeń o molestowanie czterech pracownic przez przełożonego. Do prokuratury zostało skierowane zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

JSW Innowacje zawiadamia prokuraturę. Były prezes mógł molestować cztery pracownice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka tygodni temu pisaliśmy o problemach byłego prezesa JSW Innowacje Jarosława Mrozka. - Ze spokojem czekam na wyniki kontroli w spółce - zapewniał nas podczas rozmowy. Jak się okazuje, tymczasowy zarząd JSW Innowacje dopatrzył się możliwych nieprawidłowości w zachowaniu byłego prezesa i zawiadamia prokuraturę. 

O decyzji spółka poinformowała w oficjalnym komunikacie. - Jastrzębska Spółka Węglowa oświadcza, że w spółce zależnej JSW Innowacje obowiązuje kodeks etyki, który zabrania wszelkich zachowań o charakterze mobbingowym. Każde zgłoszenie naruszenia kodeksu jest wyjaśniane w trybie pilnym i naprawiane. Istnieją procedury zapewniające anonimowość zgłaszającym naruszenia. W Grupie Kapitałowej JSW nie tolerujemy jakichkolwiek zachowań nieetycznych ani dyskryminacyjnych - zapewnia tymczasowy zarząd JSW Innowacje.

Przypomnijmy, rada nadzorcza JSW Innowacje SA na posiedzeniu 21 lutego przyjęła ze skutkiem natychmiastowym rezygnację z funkcji byłego już prezesa spółki JSW Innowacje.

- Tymczasowy zarząd spółki JSW Innowacje zapewni wszelką pomoc osobom zgłaszającym nieetyczne i niezgodne z prawem zachowania. Władze JSW SA oraz JSW Innowacje deklarują pełną gotowość do współpracy z organami państwowymi wyjaśniającymi nieprawidłowości - czytamy w oświadczeniu.

JSW Innowacje jest zapleczem badawczo-rozwojowym grupy kapitałowej JSW. Jarosław Mrozek był prezesem spółki JSW Innowacje od października ubiegłego roku. Wcześniej przez wiele lat pracował m.in. na kierowniczych stanowiskach w służbie celnej w Opolu i Katowicach, kierował też Zakładem Usług Górniczych. W 2018 r. był kandydatem PiS na prezydenta Wodzisławia Śląskiego - zajął drugie miejsce, przegrywając z wybranym ponownie w pierwszej turze prezydentem Mieczysławem Kiecą. W 2002 roku startował w wyborach na wójta Godowa.
(acz)

Ludzie:

Jarosław Mrozek

Jarosław Mrozek

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski