Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Rezygnacja prezesa JSW Innowacje. W tle podejrzenia o molestowanie

20.02.2020 11:04 | 3 komentarze | acz

- Takie praktyki są skandaliczne, nieetyczne i nie będziemy tolerowali ich w żadnej firmie podległej Ministerstwu Aktywów Państwowych - powiedział Jacek Sasin, szef resortu w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Rezygnacja prezesa JSW Innowacje. W tle podejrzenia o molestowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podaje Buisness Insider, z nieoficjalnych informacji docierających do ministerstwa ze spółki wynikało, że były prezes mógł dopuścić się wobec pracownic "zachowań noszących znamiona molestowania", m.in. składając im propozycje o charakterze seksualnym w zamian za korzyści służbowe. W specjalnym piśmie do prezesa JSW minister Jacek Sasin nakazał natychmiastową kontrolę w JSW Innowacje, która ustali wszystkie okoliczności sprawy.

- Wszyscy są równi wobec prawa i każdy taki sygnał musi być i będzie dokładnie zbadany przez właściwe służby - skomentował wiceminister Adam Gawęda, wskazując, że jest "wstrząśnięty" zaistniałą sytuacją.

JSW Innowacje jest zapleczem badawczo-rozwojowym grupy kapitałowej JSW. Jarosław Mrozek był prezesem spółki JSW Innowacje od października ubiegłego roku. Wcześniej przez wiele lat pracował m.in. na kierowniczych stanowiskach w służbie celnej w Opolu i Katowicach, kierował też Zakładem Usług Górniczych. W 2018 r. był kandydatem PiS na prezydenta Wodzisławia Śląskiego - zajął drugie miejsce, przegrywając z wybranym ponownie w pierwszej turze prezydentem Mieczysławem Kiecą. W 2002 roku startował w wyborach na wójta Godowa.

Ludzie:

Jarosław Mrozek

Jarosław Mrozek

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski