Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Areszt dla mężczyzny, który chciał przejechać policjantkę

22.10.2019 08:30 | 0 komentarzy | acz

28-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn, którego zatrzymano w związku z czynną napaścią na policjantów z rybnickiej drogówki, usłyszał już zarzuty. Mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu, miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów i nie zatrzymał się do kontroli. Na wniosek śledczych oraz prokuratora nadzorującego postępowanie, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Mężczyzna został już doprowadzony do zakładu karnego.

Areszt dla mężczyzny, który chciał przejechać policjantkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O sprawie pisaliśmy na naszym portalu. Przypomnijmy, do tego niebezpiecznego pościgu doszło w czwartek po 23.00 w Czerwionce-Leszczynach. Patrol rybnickiej drogówki w nieoznakowanym radiowozie zauważył volkswagena golfa, którego kierujący popełnił wykroczenie. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i podjął ucieczkę. Podczas brawurowej jazdy dopuścił się szeregu wykroczeń, lekceważąc sygnały nakazujące mu zatrzymanie samochodu. W pewnym momencie utracił panowanie nad pojazdem i w rejonie ronda uderzył w znak drogowy. Wówczas policjantka wybiegła z radiowozu, chcąc go zatrzymać. Kierowca jednak ruszył w jej stronę, próbując wjechać w nią tyłem samochodu. Policjantka upadła na ziemię, doznając ogólnych obrażeń ciała. Mundurowi oddali strzały w kierunku pojazdu. Pomimo tego kierowca ruszył do dalszej ucieczki. Pościg przeniósł się do Żor, gdzie do działań włączyli się miejscowi policjanci.

Policjant prowadzący radiowóz uderzył nim w volkswagena, chcąc w ten sposób zatrzymać mężczyznę. Stróże prawa wybiegli z radiowozu i policjantka zdołała wyciągnąć z samochodu pasażera. Z kolei policjant wybił ręką szybę kierowcy, próbując uniemożliwić mu ucieczkę. Ten jednak ruszył wraz z mundurowym, przez co policjant upadł na ziemię, doznając obrażeń. Po wszystkim mężczyzna uciekł. Przy współpracy mundurowych z Rybnika i Żor ostatecznie zatrzymano 28-letniego kierowcę golfa. Na wniosek śledczych oraz prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyzna został już doprowadzony do zakładu karnego.

(acz)