Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Były dyrektor szpitala ponownie przed sądem

09.04.2019 07:00 | 0 komentarzy | acz

Gliwicki sąd, uchylił uniewinniający wyrok Sądu Rejonowego w Raciborzu w sprawie Romana G., byłego dyrektora szpitala w Rybniku (wcześniej był zastępcą dyrektora Szpitala Rejonowego w Raciborzu).

Były dyrektor szpitala ponownie przed sądem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Katowicka prokuratura zarzuciła Romanowi G., że kiedy kierował szpitalem w Rybniku, przyjął od amerykańskiego koncernu medycznego łapówkę o wartości ponad 26 tys. zł.

Sąd w Raciborzu, w którym toczył się proces Romana G. i Katarzyny R., uniewinnił oskarżonych od zarzutów korupcji i poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Prokuratura złożyła apelację, która została teraz uznana przez Sąd Okręgowy w Gliwicach.

Jak powiedziała Gazecie Wyborczej sędzia Agata Dybek-Zdyń, rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Gliwicach, sąd odwoławczy uznał, że wyrok pierwszej instancji obraża przepisy kodeksu postępowania karnego, a przedstawione dowody oceniono wbrew logice i doświadczeniu życiowemu. Wyrok uniewinniający uchylono i skierowano sprawę do ponownego rozpoznania. Proces byłego dyrektora rybnickiego szpitala rozpocznie się od nowa.

(acz)