Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Były szef pogotowia w Raciborzu skazany

22.01.2019 13:00 | 1 komentarz | red

Grupa pracowników raciborskiego pogotowia doprowadziła do skazania swojego byłego szefa, Piotra S. Sąd uznał, że znęcał się fizycznie i psychicznie nad podległymi pracownikami. Teraz musi im zapłacić kilkanaście tysięcy złotych.

Były szef pogotowia w Raciborzu skazany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prokuratura zarzuciła lekarzowi fizyczne i psychiczne znęcanie się nad podwładnymi. Lekarz wykorzystując przemijający stosunek zależności miał obrażać i ośmieszać pracowników, a wobec jednego z nich stosować znęcanie fizyczne w formie popychania, uderzania i chwytania za nogi.

Piotr S. był długoletnim szefem raciborskiego pogotowia. Z pracy zrezygnował z końcem 2015 roku. Nieoficjalnie powodem odejścia były skargi ze strony personelu. Skarżyć się na szefa miało aż dwudziestu pracowników. W szpitalu powołano komisję antymobbingową, która potwierdziła część zarzutów wobec szefa pogotowia.

11 grudnia Sąd Rejonowy w Raciborzu wydał wyrok w sprawie byłego ordynatora. ­– Oskarżony został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary na okres dwóch lat ­– mówi nam sędzia Agata Dybek-Zdyń, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gliwicach.

To nie koniec kary. Piotr S. musi zapłacić każdemu z pokrzywdzonych po 1500 złotych zadośćuczynienia i przeprosić ich na piśmie. Były ordynator ma również zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk w służbie zdrowia przez okres trzech lat – wylicza sędzia.

Prokurator, obrońca oskarżonego oraz pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego wnieśli o pisemne uzasadnienie wyroku. Ten jest nieprawomocny. Niewykluczone, że sprawa trafi po odwołaniu stron do sądu II instancji.

(red)