Wtorek, 10 grudnia 2019

imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

RSS

Ślusarz z JSW drwił ze śmierci Adamowicza. Zdziwił się, gdy policja zapukała do jego drzwi

17.01.2019 08:34 | 38 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 08:35

Katowiccy policjanci zwalczający cyberprzestępczość, wspólnie z kryminalnymi z Gliwic, namierzyli i zatrzymali 34-letniego mieszkańca Knurowa. Jest on podejrzewany o to, że na jednym z portali społecznościowych publicznie drwił ze śmierci zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz pochwalał popełnienie tego przestępstwa.

Ślusarz z JSW drwił ze śmierci Adamowicza. Zdziwił się, gdy policja zapukała do jego drzwi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Komendy Wojewódzkiej w Katowicach wpłynęła informacja, że na jednym z portali społecznościowych publicznie zamieszczony został wpis, którego autor drwił ze śmierci zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz pochwalał popełnienie tego przestępstwa. Informacją niezwłocznie zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością. Ustalili oni, że wpis oraz konto zostały już usunięte przez jego autora. Nie utrudniło to jednak stróżom prawa ustalenia tego, kto jest autorem bezprawnego wpisu. Okazał się nim być 34-letni mieszkaniec Knurowa. Mundurowi przekazali informacje gliwickiej policji. Dalsze czynności w sprawie prowadzili m.in. operacyjni z Gliwic, którzy dokonali sprawdzeń i kolejnych ustaleń.Wczoraj 34-latek został zatrzymany przez operacyjnych w swoim mieszkaniu w Kurowie. Kryminalni przeszukali jego miejsce zamieszkania i zabezpieczyli sprzęt teleinformatyczny - komputer i telefon, z których podejrzewany mógł dokonać bezprawnego wpisu na portalu społecznościowym. Mężczyzna został doprowadzony do komendy policji w Gliwicach. O zatrzymaniu policjanci powiadomili już prokuratora, któremu przekażą zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy.

- Dziękujemy mediom oraz innym osobom, które wykazały się czujnością i niezwłocznie przekazały policji informacje o bezprawnym internetowym wpisie. Jednocześnie apelujemy do wszystkich o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych. Pamiętajmy, że w sieci nigdy nie jesteśmy do końca anonimowi, a nasze bezprawne zachowanie pozostawia ślad i może pociągnąć za sobą reakcję organów ścigania oraz odpowiedzialność karną  - przestrzegają gliwiccy policjanci.

JSW już zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji wobec swojego pracownika.
(acz)