Poniedziałek, 1 czerwca 2020

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Zobacz zatrzymanie pedofila na kąpielisku Ruda w Rybniku [FILM]

31.07.2018 11:49 | 18 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 12:39

TEKST AKTUALIZOWANY

Krzysztof Dymkowski, znany w Polsce jako „łowca pedofili”, razem z rybnickimi kryminalnymi zatrzymał 32-latka z Radlina, który chciał skrzywdzić nastoletnią dziewczynę. Do zatrzymania doszło 29 lipca na kąpielisku Ruda przy ulicy Gliwickiej w Rybniku.

Zobacz zatrzymanie pedofila na kąpielisku Ruda w Rybniku [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Krzysztof Dymkowski od kilkunastu lat tropi w internecie mężczyzn umawiających się z dziećmi na seks i wspólnie z policją organizuje na nich zasadzki. Wrocławianin dorobił się nawet własnego programu w Polsacie. Tym razem w ręce policji wpadł 32-latek z Radlina, który myślał, że umówił się z czternastolatką. Myślał, bo dziewczynka tak naprawdę nie istniała.

Cała sprawa zaczęła się od momentu, kiedy z Dymkowskim skontaktowała się para z Rybnika. – Jedno z nich zalogowało się na czacie wybierając nick sugerujący, że na czat zalogowała się czternastoletnia dziewczyna – mówi portalowi nowiny.pl. Na odzew nie musieli długo czekać. Z fikcyjną dziewczyną zaczął pisać 32-letni mężczyzna. Rybniczanie skontaktowali się z Dymkowskim, który poinstruował ich jak mają prowadzić rozmowę z mężczyzną. – Chodziło o to, żeby go nie spłoszyć. Pytaliśmy go jaki strój ma założyć czternastolatka, czy jedno, czy dwuczęściowy. Zadawaliśmy mu niewygodne pytania, takie, jakie może zadawać dziecko w tym wieku. Umówiliśmy się z nim 29 czerwca po godzinie 13.00 na popularnym kąpielisku w Rybniku. Wyglądał inaczej niż na zdjęciu, które wysłał, posługiwał się jednak tym samym telefonem – tłumaczy Dymkowski.

Zatrzymanie było bardzo dynamiczne, jak wyjaśnia wrocławianin na miejscu było dużo postronnych osób. Dlatego sam zdecydował się wkroczyć do akcji i odciągnąć mężczyznę. Rybnicka policja potwierdza fakt zatrzymania. Wkrótce ma opublikować komunikat w tej sprawie.


Aktualizacja godzina 12.39

Komunikat KMP Rybnik:

Rybniccy kryminalni uzyskali informację o mężczyźnie, który po wcześniejszej korespondencji próbował umówić się z 14-latką. W miejscu spotkania, zamiast małoletniej zastał policjantów. Został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Do zdarzenia doszło w niedzielę. Z rybnicką policją skontaktował się mężczyzna, który poinformował stróżów prawa o spotkaniu, do którego ma dojść na terenie naszego miasta. 32-latek miał umówić się na nim z małoletnią. Wcześniej mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, miał prowadzić korespondencję internetową, podczas której najprawdopodobniej składał propozycje obcowania płciowego. Podejrzany został zatrzymany w umówionym miejscu spotkania. Śledczy przeszukali jego miejsce zamieszkania i zabezpieczyli materiał dowodowy. Zatrzymanemu został przedstawiony zarzut składania propozycji obcowania płciowego osobie małoletniej poniżej 15 roku życia i dążenia do jej realizacji. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(acz), film i zdjęcia: Krzysztof Dymkowski

Miejsce wydarzenia: