Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Zwłoki w walizce. Ruszył proces w sprawie brutalnego zabójstwa

26.04.2018 07:09 | 0 komentarzy | acz

Przed Sądem Okręgowym w Gliwicach  rozpoczął się proces przeciwko Jerzemu R. oskarżonemu o to, że w okresie pomiędzy 1 a 3 kwietnia 2016 r. w Gliwicach brutalnie pozbawił życia Helmuta K.

Zwłoki w walizce. Ruszył proces w sprawie brutalnego zabójstwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mężczyzna oskarżony jest o to, że działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia nałożył na głowę Helmutowi K. worek foliowy i zakleił go taśmą klejącą na wysokości ust uniemożliwiając oddychanie pokrzywdzonemu. Ofiara zmarła Nadto oskarżonemu zarzucono znieważenie zwłok Helmuta K., poprzez włożenie ciała zabitego do walizki podróżnej i wrzucenie do rzeki. Prokurator zarzucił również Jerzemu R., że przez okres roku, aż do śmierci pokrzywdzonego znęcał się fizycznie nad Helmutem K.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany w dniu 28 lutego 2017 r., jednakże Jerzy R. był uznany za niezdolnego do udziału w czynnościach procesowych z uwagi na stan zdrowia oceniony przez biegłych sądowych psychiatrów.

Podczas rozprawy 13 kwietnia prokurator odczytał akt oskarżenia. Jerzy R. odmówił złożenia wyjaśnień w sprawie, podtrzymał odczytane obszerne wyjaśnienia z postępowania przygotowawczego, z wyjątkiem okoliczności związanej z zaklejeniem pokrzywdzonemu ust taśmą klejącą. Na rozprawie odtworzono również w całości eksperyment procesowy przeprowadzony z udziałem oskarżonego oraz ujawniono zapisy z kamer monitoringu miejskiego. Za zarzucone czyny Jerzemu R. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.