Niedziela, 24 lutego 2019

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Mord trafi do sądu

03.07.2017 12:21 | 0 komentarzy | acz

Prokuratura Rejonowa w Raciborzu kończy śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa mężczyzny przy ul. Głubczyckiej w Raciborzu.

Mord trafi do sądu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Wykonujemy ostatnie czynności, powinniśmy w najbliższym czasie przesłać akt oskarżenia do sądu – mówi prokurator Mariusz Klekotka, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Raciborzu. W poniedziałek 21 listopada 2016 r. około godziny 16.00 raciborscy policjanci zostali wezwani do bloku przy ul. Głubczyckiej w Raciborzu. W jednym z mieszkań odkryto ciało mężczyzny z rozbitą głową.  

Makabrycznego odkrycia dokonała matka 51-letniego mężczyzny. To ona wezwała pogotowie i policję. Kiedy ratownicy z lekarzem dotarli do budynku przy Głubczyckiej, mężczyźnie nie można było pomóc. Wychłodzone ciało denata wskazywało, że śmierć nastąpiła kilka godzin wcześniej. – Policjanci nie mieli wątpliwości, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Policjanci z wydziału kryminalnego naszej komendy rozpoczęli poszukiwania osób, które mogły mieć związek ze zdarzeniem – mówi podkomisarz Mirosław Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Policja zatrzymała kilka osób, które przesłuchano. W policyjnym areszcie został 18-letni Denis S. Policja zatrzymała wkrótce również jego kolegę, 17-letniego Daniela C. Zatrzymani nastolatkowie tej samej nocy wspólnie bawili się na osiemnastce kolegi kilka ulic dalej. Daniel C. poszedł spać do Denisa S. W nocy doszło do mordu.

(acz)