środa, 20 czerwca 2018

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Chciał spalić żywcem dwoje ludzi

10.04.2017 10:54 | 2 komentarze | acz

14 marca rybnicki sąd wydał wyrok w sprawie głośnego morderstwa w Niewiadomiu. Jarosław H. z zazdrości podpalił dwójkę ludzi leżących w łóżku. Za podwójne morderstwo ze szczególnym okrucieństwem został skazany na 25 lat pozbawienia wolności.

Chciał spalić żywcem dwoje ludzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyrok dotyczy bestialskiego morderstwa w rybnickiej dzielnicy Niewiadom, do którego doszło w lutym 2016 roku. Wieczorem 9 lutego mieszkańców bloku przy ulicy Morcinka zbudził potworny krzyk. Kiedy otworzyli drzwi, by zobaczyć co się dzieje ich oczom ukazał się przerażający obraz. Po korytarzy biegał palący się człowiek, po chwili z mieszkania wybiegła płonąca kobieta. Sąsiedzi zaczęli gasić płonących, wezwano pogotowie i straż pożarną, bo mieszkanie stanęło w płomieniach.

Lokatorzy, których gasili sąsiedzi to 39-letni Łukasz W. oraz 45-letnia Mariola R. Oboje mieli bardzo rozlegle poparzenia ciała. Łukasz W. zmarł po dwóch dniach w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Obrażenia okazały się śmiertelne również dla Marioli R., o której życie długo walczyli lekarze. Zmarła po dwóch miesiącach.

Po pijaku zaprószyli ogień

Tragicznego wieczoru w mieszkaniu była jeszcze jedna osoba. To Jarosław H, który doznał tylko poparzeń dłoni. – Mariola i Łukasz pili alkohol i palili papierosy. To oni spowodowali pożar, ja go tylko gasiłem – tłumaczył pod blokiem, kiedy ratownicy opatrywali poparzonych a strażacy gasili mieszkanie. Dwa dni po pożarze, w mieszkaniu pojawił się biegły z zakresu pożarnictwa. Nie miał wątpliwości, że ogień pojawił się w mieszkaniu przez podpalenie. W wyniku policyjnych ustaleń okazało się, że ogień podłożył jeden z poparzonych mężczyzn, 43-letni Jarosław H. Oblał parę w łóżku denaturatem i podpalił. Sam doznał niewielkich obrażeń. Mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do podpalenia Łukasza W. i Marioli R. Prokuratura oskarżyła go o podwójne zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.