Sobota, 21 października 2017

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Gdzie jest ciało Mateusza?

25.12.2016 14:00 | 0 komentarzy | acz

Na styczeń 2017 roku Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zaplanowała poszukiwania ciała nastolatka z Rybnika, Mateusza Domaradzkiego. Chłopca, który 10 lat temu wyszedł na sanki i przepadł, szukać będzie biegły z zakresu poszukiwania zwłok.

Gdzie jest ciało Mateusza?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Badania mają zostać przeprowadzone z użyciem georadaru. – Chcemy jeszcze raz spróbować odnaleźć szczątki zaginionego chłopca. Warunki w styczniu powinny być takie same, jak wówczas, gdy zaginął Mateusz – mówi prokurator Joanna Smorczewska z prokuratury w Gliwicach. Choć Mateusz Domaradzki nadal uznawany jest za zaginionego, w zakładzie karnym wyrok odsiadują jego zabójcy. W 2012 roku na karę 25 lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Gliwicach skazał Tomasza Z. i Łukasza N., oskarżonych o zgwałcenie i zamordowanie ośmiolatka.

Przypomnijmy: 6 lutego 2006 roku, podczas ferii, na sanki z bloku przy ulicy Kosmonautów wychodzi ośmioletni Mateusz Domaradzki. Do domu już nigdy nie wraca. Kilka dni później twarz Mateusza zna cały Rybnik. Na słupach wiszą plakaty z jego zdjęciem. Zaspy śniegu w dzielnicy Paruszowiec przeszukują setki policjantów skierowanych tu z całego woje

wództwa. W akcji używa się psów i helikoptera z kamerą termowizyjną. Policjanci nie bardzo wiedzą gdzie szukać. Równolegle do poszukiwań śledczy sprawdzają czy chłopca nikt nie mógł skrzywdzić. W policyjnym areszcie siedzą Tomasz Z. i Łukasz N. zatrzymani do innej sprawy, molestowania małej dziewczynki. Przyciśnięci przez policjantów przyznają się. Zaprowadzili Mateusza w ustronne miejsce, wykorzystali seksualnie i pobili, bo Mateusz chciał się poskarżyć mamie. Opowiadają ze szczegółami, w osobnych pokojach, to samo. Twierdzą, że ciało zakopali i przykryli gałęziami. W zmarzniętą od tygodni ziemię policjanci nie mogą wbić szpadla, mimo to podejrzani wskazują kolejne miejsca gdzie mieli zakopać chłopca. Twierdzą, że byli pijani. Topnieje śnieg. Policjanci nie natrafiają na żaden, nawet najmniejszy ślad po Mateuszu.