Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Apelacja w sprawie Szatana

20.11.2016 14:51 | 0 komentarzy | acz

Do Sądu Apelacyjnego w Katowicach trafiło odwołanie w sprawie morderstwa w Nowej Wsi (gmina Lyski). 8 czerwca 2016 roku Sąd Okręgowy w Gliwicach skazał 26-letniego Mateusza N. na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Apelacja w sprawie Szatana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obrona chce łagodniejszego wyroku. Już raz, w 2014 roku, SA w Katowicach uchylił wyrok w sprawie tego mordu, gdy mężczyzna został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności. Proces nazywanego przez znajomych „Szatanem” 26-latka ruszył od nowa.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w czerwcu 2011 roku w Nowej Wsi w gminie Lyski. Morderca przyszedł wieczorem pożyczyć pieniądze od swoich sąsiadów. Pieniądze już trzymał w ręce, kiedy pomiędzy nim a małżeństwem najpierw doszło do kłótni, a następnie do bójki. Podczas tego Mateusz N. ciężko pobił sąsiadów. Na głowie mężczyzny złamał młotek a kobiecie zmiażdżył twarz maszynką do mięsa. Po wszystkim zostawił rannych w domu. Sam zaczął oddawać pieniądze znajomym, kupił sobie również wymarzony sprzęt muzyczny. Mateusz N. nigdy nie przeprosił rodziny poszkodowanych, nie wyraził skruchy.