Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Biegli zbadają obrażenia trzytygodniowego Sebastiana

23.10.2016 18:00 | 1 komentarz | acz

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim zwróci się do sądu z wnioskiem o zwolnienie z tajemnicy lekarskiej lekarzy, którzy mają wypowiedzieć się na temat mechanizmu obrażeń, których doznał trzytygodniowy Sebastian.

Biegli zbadają obrażenia trzytygodniowego Sebastiana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na pewno dziecko będzie badał neurolog i pediatra. Obecnie śledczy gromadzą dokumentację. W charakterze świadków przesłuchano rodziców dziecka.

Chłopczyk trafił do szpitala w Rydułtowach 6 października. Tam jego stan pogorszył się. – W szpitalu w Rydułtowach doszło do zatrzymania akcji serca. Przystąpiono do natychmiastowej reanimacji i zdecydowano o przetransportowaniu dziecka do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju – mówi prokurator Marcin Felsztyński, szef Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim. W jastrzębskim szpitalu noworodek został podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Z przeprowadzonej diagnostyki wynika, że dziecko ma obrzęk mózgu w związku z krwiakiem lewej półkuli. Obecnie nikt nie ma postawionych zarzutów, a postępowanie toczy się w sprawie. Śledztwo jest prowadzone pod kątem artykułu 156 kk.