Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Czesi już zalali Zbiornik Racibórz

26.06.2020 10:27 | 13 komentarzy | żet

W krzywym zwierciadle... Dwa dni po gospodarskiej wizycie premiera Morawieckiego, zbiornik Racibórz został zalany przez Czechów. Wkrótce należy spodziewać się nadejścia fali... turystów, którzy będą chcieli podziwiać "raciborskie morze".

Czesi już zalali Zbiornik Racibórz
Autentyczny zrzut ekranu z portalu mapy.cz, na którym widać zalany Zbiornik Racibórz.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

24 czerwca w Raciborzu gościł Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Szef rządu wizytował Zbiornik Racibórz, który zyskał już pełną funkcjonalność. Tym samym 2,5 miliona mieszkańców nadodrzańskich miast, m.in. Raciborza, Kędzierzyna-Koźla, Opola, Wrocławia, zyskało zabezpieczenie przed powodzią. W trakcie wizyty szefa rządu zbiornik był jeszcze suchy, ale dwa dni później został już zalany przez... Czechów*. Dowodem jest załączona do artykułu mapa.

Skuteczność rządu

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że Zbiornik Racibórz ma pozostać wypełniony wodą na dłużej. Zabiegał o to skutecznie wiceprezydent Raciborza Michał Fita, który jest rzecznikiem turystycznego wykorzystania zbiornika. Pozostawienie wody w zbiorniku dowodzi również niesamowitej skuteczności rządu Zjednoczonej Prawicy, który zaledwie dwa dni temu ustami ministra Michała Wosia artykuował konieczność przeprojektowania polderu, tak aby miał on charakter wielofunkcyjny, a nie tylko przeciwpowodziowy. Jak widać, na słowach się nie skończyło.

Racibórz znowu jest Wielki

Tryumfalnego obrazu dopełnia porównanie zalanego Zbiornika Racibórz z zalewem rybnickim. Nawet laik dostrzeże, że Zbiornik Racibórz jest kilkakrotnie większy od rybnickiego akwenu. Tym samym Racibórz nareszcie przegonił Rybnik. - Dotrzymałem obietnicy. Racibórz znowu jest wielki - komentuje prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Porównanie Zbiornika Racibórz z zalewem rybnickim wypada na korzyść raciborskiego akwenu.

Wkrótce kolejna fala

Teraz pozostaje już tylko czekać na ustanie epidemii koronawirusa i zniesienie ograniczeń w ruchu granicznym. Wtedy też należy spodziewać się nadejścia fali turystów z Czech, którzy przyjadą podziwiać raciborskie morze.

* Jak pamiętamy, Czesi w zalewaniu mają spore doświadczenie.


Powyższy artykuł ukazał się w ramach cyklu satyrycznego "W krzywym zwierciadle". Większość wydarzeń i cytatów opisanych w tekście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Podobieństwo przywołanych w artykule imion i nazwisk do znanych osób jest całkowicie zamierzone.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości