Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Polacy pracujący w Czechach szykują protest na granicy w Chałupkach

21.04.2020 09:20 | 8 komentarzy | żet

- Mija miesiąc odkąd wielu pracowników z czeskich firm przebywa w domu na l4 czy urlopach, cierpliwość czeskich pracodawców się kończy i zaczynają się zwolnienia, nawet ci którzy zdecydowali się na hotel w Czechach chcieliby po miesiącu zobaczyć się z rodziną - to fragment wiadomości, którą otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową.

Polacy pracujący w Czechach szykują protest na granicy w Chałupkach
Przejście graniczne na DK 78 w Chałupkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Protest ma się rozpocząć 24 kwietnia (piątek) o godz. 19.00 na przejściu granicznym w Chałupkach (powiat raciborski). Organizatorzy akcji wskazują, że od przyszłego tygodnia czeska strona wprowadza możliwość wjazdu pracownikom do Czech po przeprowadzeniu negatywnego testu na koronawirus (raz na 10 dni).

- Polska strona niestety w dalszym ciągu jest nieugięta w kwestii obowiązkowej kwarantanny po przybyciu do kraju, co za tym idzie pracownicy nie mogą dojeżdżać do pracy w Czechach - informują organizatorzy protestu.

Podobna akcja zostanie zorganizowana na przejściu granicznym w Cieszynie.

Organizatorzy protestu zapewniają, że zostanie on przeprowadzony "z poszanowaniem obowiązujących obostrzeń związanych z odstępami, maskami itp.".

Akcja jest koordynowana przez Facebooka (więcej informacji TUTAJ).