Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Ponad sto tysięcy euro na zagraniczne praktyki uczniów CKZiU nr 1

07.06.2019 14:13 | 0 komentarzy | ż

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu to kolejna szkoła z powiatu raciborskiego, która pozyskała pieniądze na organizację zagranicznych praktyk dla uczniów. Tym razem uczniowie wyjadą szlifować swoje umiejętności zawodowe do Hiszpanii (Majorka) oraz Irlandii.

Ponad sto tysięcy euro na zagraniczne praktyki uczniów CKZiU nr 1
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Budowlanka" i "Gastronomik" otrzymają dofinansowanie w wysokości 101 944 euro na praktyki zagraniczne uczniów. "Praktyki zagraniczne najlepszym początkiem Twojej kariery" to 2-letni projekt, który obejmuje wyjazdy na praktyki zagraniczne do Irlandii oraz na Majorkę. Na "zielonej wyspie" praktykować będą technicy analitycy, technicy architektury oraz technicy budownictwa. Na Majorkę pojadą technicy hotelarstwa oraz technicy żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie, obok stażu w zagranicznych firmach, będą realizowali program kulturowy w ramach którego zobaczą:

  • w Irlandii – Klify Moheru, Wyspy Aran, Park Narodowy Killarney, Płaskowyż Burren, Klify Croaghaun, Dublin, zobaczą m. in. Muzeum browaru Guinnessa, Zamek Dubliński.
  • na Majorce – Palmę de Majorka, Valdemossę, Calas de Mallorca, Jaskinie Smocze, Torrente de Pareis, wezmą udział w wieczorze hiszpańskim.

Młodzież odbędzie kurs przygotowawczy z języka angielskiego, hiszpańskiego i przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne.

- Powyższy projekt jest odpowiedzią na potrzeby uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Najważniejsze cele projektu dotyczą wymiany doświadczeń i podniesienia jakości kształcenia zawodowego, zwiększenia mobilności edukacyjnej i zawodowej uczniów oraz kadry, wzrostu konkurencyjności na runku pracy, poznania zagranicznego systemu szkolnictwa zawodowego a ponadto doskonalenia znajomości języka angielskiego i wzrostu kompetencji osobistych uczestników - informuje szkoła.

źródło: CKZiU nr 1, oprac. ż


Zobacz również: