Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Atuty (komentarz do dni otwartych w szkołach)

30.03.2019 16:00 | 0 komentarzy | żet

Ogólniak i dobre studia to wciąż bardzo atrakcyjna ścieżka kariery, jednakże wcale nie gorzej można sobie ułożyć życie kształcąc się na kierunkach technicznych, zaczynając od szkoły branżowe.

Atuty (komentarz do dni otwartych w szkołach)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Karty atutowe w ręku decydują o zwycięstwie w grach karcianych. Podobnie jest w życiu. Im bardziej wszechstronne jest nasze wykształcenie, im więcej mamy doświadczenia zawodowego, im bardziej jesteśmy dopasowani do potrzeb pracodawców, tym większa szansa na odniesienie zwycięstwa na rynku pracy.

Ogólniak i dobre studia to wciąż bardzo atrakcyjna ścieżka kariery, jednakże wcale nie gorzej można sobie ułożyć życie kształcąc się na kierunkach technicznych. Technikum i studia inżynierskie stwarzają równie kuszące perspektywy. Warto jednak pamiętać, że wcale nie gorsze możliwości mają absolwenci szkół branżowych, którzy tak samo mogą uzupełnić swoją wiedzę w szkole branżowej drugiego stopnia, obronić tytuł technika, zdać maturę i iść na studia. Wszystko to przy jednoczesnym zdobyciu fachu oraz stażu pracy. Pracodawcy patrzą na takich ludzi z szacunkiem - wszak zdecydowali się na wybór może nie trudniejszej, ale na pewno mniej popularnej a zarazem perspektywicznej drogi.

Wojciech Żołneczko, dziennikarz „Nowin Raciborskich” oraz portalu nowiny.pl