Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Młodzi budowlańcy z Raciborza pokazali Czechom jak się muruje

26.09.2018 14:20 | 0 komentarzy | ż

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu zajęli trzecie miejsca na Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Pradze.

Młodzi budowlańcy z Raciborza pokazali Czechom jak się muruje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Technicy budownictwa z Raciborza Kacper Gaczyński i Mateusz Jędrosek rywalizowali w dniach 18 - 21 września z najlepszymi drużynami Czech i Słowacji o zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Pradze.

Przez cztery dni rywalizacji, zawodnicy wykonywali zadania teoretyczne i praktyczne w różnych systemach: Cemix, Ytong oraz Porotherm. Budowano także komin w systemie Scheidel. Oceniane były przede wszystkim poprawność techniczna, warunki bhp, organizacja pracy i walory estetyczne wykonanych zadań.

Zawodnicy CKZiU nr 1 okazali się najlepsi w systemie Cemix i Scheidel, a w systemach Ytong i Porotherm zajęli trzecią lokatę. W klasyfikacji generalnej zajęli trzecie miejsce, ustępując jedynie dwóm ekipom ze Słowacji.

- Bardzo się cieszę z kolejnego sukcesu Kacpra i Mateusza. Wielkie gratulacje. To świadczy nie tylko o dobrym przygotowaniu naszych uczniów ale także o ich wielkim zaangażowaniu. Dziękuję i gratuluję opiekunom: Pawłowi Ładakowi, Andrzejowi Kucowi i Piotrowi Parysowi – mówi Jacek Kąsek, dyrektor CKZiU nr 1.

Udział uczniów z Raciborza w tym prestiżowym turnieju został poprzedzony marcowym zwycięstwem w XXII Międzynarodowym Turnieju Budowlanym Północnego Regionu Czech w Ostrawie.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż